ابتلای 40 نفر به ویروس کرونا در یک عروسی!

به گزارش وبلاگ آمازون، محمود کیانی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اردل، اظهار کرد: این افزایش آمار مربوط به برگزاری مراسمات و مجالس محلی بوده است.

ابتلای 40 نفر به ویروس کرونا در یک عروسی!

فرماندار اردل در مصاحبه با ایسنا، گفت: برگزاری مجالس عروسی و حضور افراد از سایر نقاط کشور در این شهرستان، منجر به مبتلا شدن افراد و وابستگان خانواده میزبان به ویروس کرونا شد.

وی ادامه داد: چنانچه مهمان ها با حضور در مراسم عروسی و یا ترحیم به ویروس کرونا مبتلا شوند، برگزار نماینده مراسم مرتکب جرم شده و با عنایت به اطلاعیه صادره از طرف دادستان شهرستان، با آن ها برخورد قضایی صورت می گیرد.

کیانی با تاکید بر اینکه باید از تجربه های بحران کرونا برای افزایش و بهبود خدمت رسانی به شهروندان استفاده کنیم، اضافه نمود: با تعطیلی مراکز گردشگری، بوم گردی، اقامتی، پارک ها و بوستان ها و خانه معلم شهرستان اردل و همچنین ارجحیت موضوع سلامت شهروندان، با همکاری شبکه بهداشت و درمان کوشش های مستمری در راستای تامین سلامت و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در حال اجرا است.

وی با اشاره به فصل امتحانات نهایی دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم، افزود: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بسیاری از امتحانات در فضای باز انجام می گردد و پرسنل شبکه بهداشت و درمان با حضور در مدارس قبل از هر جلسه امتحان کار غربالگری و تب سنجی دانش آموزان را انجام می دهند.

فرماندار اردل با بیان اینکه هرگونه تجمع افراد تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه است، توضیح داد: از شهروندان در خواست می کنیم در بحران کرونا افراد از برگزاری تجمعات، مراسمات و مجالس محلی خودداری نمایند.

کیانی ادامه داد: تا به امروز بیش از 118 تست کرونا ظرف یک هفته گذشته از افراد حاضر در مراسم عروسی گرفته شده است که متاسفانه تست 40 نفر آن ها مثبت تشخیص داده شده، افرادی که تست آن ها مثبت بوده تحت مراقبت های ویژه و قرنطینه خانگی به سر می برند و وسایل حفاظت شخصی از جمله ماسک، دستکش و دارو در اختیار آن ها قرار گرفته است و با پیگیری مستمر پرسنل شبکه بهداشت شهرستان اردل شرایط افراد مبتلا به کرونا مورد رسیدگی دقیق قرار می گیرد.

وی مطرح کرد: همچنان اکیپ های مبارزه با بیماری ها و بهداشت محیط شبکه بهداشت این شهرستان آماده باش هستند و درحال حاضر 3 مرکز درمانی 24 ساعته در سطح شهرستان به منظور خدمت رسانی به شهروندان آماده خدمت و درحال فعالیت هستند و به طور مداوم شرایط افراد را رصد نموده و از موارد مشکوک نمونه گیری انجام می گردد.

کیانی مطرح کرد: در بیمارستان امام رضا (ع) اردل بخشی به صورت ایزوله با عنوان بخش ویژه کرونا اختصاص داده شده است، ولی خوشبختانه تا به امروز به دلیل بدحال نبودن حال افراد مبتلا به ویروس کرونا این بخش مورد استفاده قرار نگرفته و بیمار بدحال در شهرستان وجود ندارد و افراد مبتلا به ویروس کرونا در قرنطینه خانگی به سر میبرند.

کیانی به افراد مشکوک و افرادی که از آن ها تست کرونا گرفته شده و جواب آزمایش آن ها هنوز آماده نشده است، توصیه کرد: این افراد در قرنطینه خانگی بمانند و از فعالیت در سطح شهر خودداری نمایند.

فرماندار اردل در انتها یادآور شد: بحران کرونا هنوز به اتمام نرسیده و به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی افراد و خصوصا شرکت در مراسمات محلی احتمال شیوع این ویروس را بالا برده است لذا از افراد درخواست می گردد از برگزاری هرگونه تجمع و مجالس عروسی، ترحیم و تولد خودداری نموده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند و استفاده از وسایل حفاظت شخصی را در دستور کار قرار داده تا با موفقیت و سلامت از این بحران عبور کنیم.

منبع: فرارو

به "ابتلای 40 نفر به ویروس کرونا در یک عروسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای 40 نفر به ویروس کرونا در یک عروسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید