اختلاف نظر در تیم عبدالله بر سر گزینش اعضای شورای عالی مصالحه و کابینه

به گزارش وبلاگ آمازون، در حالی که به تازگی توافق دولت مشارکتی در افغانستان امضا شده است اما اختلاف نظر در تیم عبدالله برای گزینش اعضای شورای عالی مصالحه و کابینه آغاز شده است.

اختلاف نظر در تیم عبدالله بر سر گزینش اعضای شورای عالی مصالحه و کابینه

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آمازون، برخی منابع از آماده شدن پیش نویس برنامه کاری و تشکیلات شورای عالی مصالحه افغانستان خبر داده اند که به احتمال بسیار تا دو روز دیگر نهایی می شود.

گفته می شود که اختلاف نظرها در تیم عبدالله عبدالله برای گزینش اعضای شورای مصالحه و کابینه ادامه دارد.

عطاءالرحمان سلیم که در تهیه این پیش نویس نقش دارد به رادیو آزادی گفت که پیش نویس تشکیلات، خط مشی، دستور کار، صلاحیت ها و مسئولیت ها آماده شده است و حالا کار روی ساخت کمیته ادامه دارد که تا دو روز آینده نهایی می شود و پس از آن رئیس و معاونان شورای عالی مصالحه در مورد آنها تصمیم خواهند گرفت.

از سوی دیگر، وزارت دولت در امور صلح افغانستان نیز قرار است که دبیرخانه شورای عالی مصالحه این کشور شود.

مقامات در وزارت امور صلح تاکید کردند که شورای مصالحه به عنوان یک مرجع درباره امور مربوط به صلح تصمیم می گیرد و این فرایند را به پیش خواهد برد.

به گزارش آوا، صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهور افغانستان نیز اظهارداشت که کارهای مهمی صورت گرفته و با آمدن اعضای شورای عالی مصالحه، گام های مهم دیگری نیز در فرایند صلح برداشته خواهد شد.

این در حالی است که به گفته برخی از چهره های نزدیک به عبدالله، اختلاف ها بین این تیم درباره چگونگی ساختار و گزینش اعضای شورای عالی مصالحه همچنین چگونگی عضویت آنها در کابینه سبب تاخیر در آغاز به کار این شورا شده است.

سید اسحاق گیلانی رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان به طلوع نیوز گفته است که درخواست کسب مقام های عالی و چگونگی تقسیم کرسی ها کار را با مشکل روبرو کرده است.

در همین حال، ستار مراد عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز اظهارداشت که معرفی اعضای این جریان سیاسی در شورای عالی مصالحه وابسته به عبدالله نیست، این حزب نظر خود را دارد و عبدالله نیز نظر خود را دارد بنابراین شورای رهبری حزب جمعیت تحت تاثیر تصمیم های عبدالله قرار نمی گیرد.

حدود دو هفته از امضای توافق سیاسی و دولت مشارکتی می گذرد و عبدالله نیز به عنوان رئیس شورای عالی مصالحه مشخص شده است.

قرار است این شورا، پنج معاون داشته باشد که دو معاون تیم انتخاباتی عبدالله نیز شامل آن است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اختلاف نظر در تیم عبدالله بر سر گزینش اعضای شورای عالی مصالحه و کابینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف نظر در تیم عبدالله بر سر گزینش اعضای شورای عالی مصالحه و کابینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید