اشرف غنی: توافقنامه با آمریکا برای طالبان مهمتر از شریعت است

به گزارش وبلاگ آمازون، رئیس جمهور افغانستان با اشاره به بن بست مذاکرات صلح در قطر گفت که طالبان توافقنامه با آمریکا را مهمتر از شریعت دانسته است در حالی که ما دین اسلام را اساس حل منازعه می دانیم.

اشرف غنی: توافقنامه با آمریکا برای طالبان مهمتر از شریعت است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آمازون، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) با اشاره به مذاکرات بین الافغانی در قطر گفت که گروه طالبان توافقنامه با آمریکا را بر شریعت ترجیح می دهد.

وی اضافه کرد: ماهیت نظام ما اسلامی است و نیروهای امنیتی افغانستان نیز دارای عقاید اسلامی هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ آمازون بخوانید. (کلیک کنید)

اشرف غنی خطاب به طالبان گفت: کسانی که 20 سال به نام دین جنگیدند حالا می گویند که اساس مذاکرات باید پیمان با آمریکا باشد در حالی که ما دین اسلام را اساس و اصل حل هرگونه منازعه می دانیم.

رئیس جمهور افغانستان گفت که دولت ما اسلامی است دستاوردی که در صلح است در جنگ نیست.

مذاکرات دولت افغانستان و طالبان برای مشخص دستورکار مذاکرات 22 شهریور امسال شروع شد سپس با تشکیل گروه تماس تیم های مذاکره کننده دولت و طالبان، دو طرف بر سر دستورکار مذاکرات رایزنی را شروع کردند اما اختلافات بر سر مبنا قرار دریافت فقه حنفی و نیز اصل قرار دریافت توافقنامه این گروه با آمریکا در مذاکرات بین الافغانی ادامه دارد.

لازم به ذکر است که همزمان با مذاکرات صلح افغانستان در قطر درگیری ها در بیش از 20 ولایت افغانستان ادامه دارد.

طالبان با ایستادگی بسیار و غیرقابل انعطاف و با صبری زیاد طی 18 ماه مذاکرات مستقیم با آمریکا کاخ سفید را به قبول خواسته هایش و امتیازدهی گسترده مقابل این گروه مجبور کرد، اکنون نیز با یک موضع واحد مقابل تیم مذاکره کننده دولت افغانستان قرار گرفته است.

طالبان از یک موضع قوی وارد مذاکره شده است اما جدیت آن ها به معنی تمایل برای سازش نیست؛ این گروه خود را پیروز جنگ می داند و بر این باور است که پس از خروج آمریکا قویترین گروه در افغانستان خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اشرف غنی: توافقنامه با آمریکا برای طالبان مهمتر از شریعت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: توافقنامه با آمریکا برای طالبان مهمتر از شریعت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید