اظهارنظر بهاروند درباره داوری ها و ادامه لیگ در شرایط کرونایی و آخرین شرایط تیم ملی

به گزارش وبلاگ آمازون، خبرنگاران/سمنان سرپرست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ضمن تاکید بر لزوم ایجاد سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) در فوتبال کشورمان گفت: ایجاد سیستم کمک داور ویدئویی می تواند به فوتبال ما کمک کند.

اظهارنظر بهاروند درباره داوری ها و ادامه لیگ در شرایط کرونایی و آخرین شرایط تیم ملی

حیدر بهاروند در حاشیه برگزاری مجمع فوتبال استان سمنان در جمع وبلاگ آمازون اظهار کرد: فدراسیون فوتبال در حال پیگیری طرح استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی است اما ایجاد این سیستم یک فرآیند زمان بر است.

وی با بیان اینکه ممکن است بتوانیم این سیستم را در نیمه دوم فصل بعد لیگ برتر اجرایی کنیم اضافه نمود: برای ایجاد سیستم کمک داور ویدئویی باید یک فرایند و فرآیند طی شود و تنها موافقت فدراسیون کافی نیست بلکه تایید فیفا را نیز می خواهد.

وی با بیان اینکه فدراسیون در حال پیگیری اجرای این طرح در فوتبال کشورمان است ادامه داد: بخشی از مقدمات کار در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم برای فصل بعد از این سیستم که همه کشورهای صاحب فوتبال دنیا نیز به دنبال بهره گیری از آن هستند، استفاده کنیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی با اذعان به اینکه برخی اشتباه ها در داوری ها اتفاق می افتد اضافه نمود: اشتباه بخشی از داوری در فوتبال است و این اشتباهات در همه جا وجود دارد اما بدون شک هیچ عمدی در این اشتباهات در داوری های فوتبال وجود ندارد.

بهاروند شرح داد: با توجه به زمان بر بودن فرایند ایجاد سیستم کمک داور ویدئویی، امیدواریم که در نیم فصل دوم لیگ آینده از این سیستم در داوری ها استفاده کنیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص ادامه لیگ ها در شرایط کرونایی گفت: ما در برگزاری لیگ فوتبال تابع قوانین فیفا و وانین داخلی و از جمله مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه لیگ فوتبال را نمی توان تعطیل کرد اضافه نمود: ما هم همچون بسکمک از کشورهای صاحب فوتبال که تابع قوانین بین المللی و قوانین داخلی خود هستند و در این شرایط لیگ فوتبال شان را برگزار می کنند، رقابت های لیگ را از سر گرفتیم و خوشبختانه مسابقات به شکل خوبی در حال برگزاری است و خوشبختانه تا به امروز نیز هیچ اتفاقی برای ورزشکاران هم نیفتاده است.

بهاروند در پاسخ به پرسشی در ارتباط با تیم ملی اظهار کرد: در حال حاضر سرمربی تیم ملی به طور جدی در حال رصد بازیکنان و همچنین بازی های لیگ است. یک تیم نیز تشکیل داده و با سفر به شهرستان ها مسابقات را رصد و بازیکنان را زیرنظر دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای فوتبال کشورمان اظهارامیدواری کرد: تیم ملی بتواند در چهار بازی پیش رو با کسب حداکثر امتیازات به مرحله بالاتر صعود کند.

سرپرست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با حضور کفاشیان در فدراسیون و شایعاتی در خصوص استعفای وی اظهار کرد: آقای کفاشیان هیچ وقت به صورت کتبی استعفا نداده و لذا ما در فدراسیون در خدمت ایشان هستیم.

وی با بیان اینکه فدراسیون در بحث استفاده از بازنشسته ها، قوانین را اجرا می کند و هیچ تخلفی در این حوزه صورت نگرفته است.

بهاروند با بیان اینکه هیچکدام از اعضای هیات رئیسه و نواب بازنشته نیستند اضافه نمود: البته قانونگذار در قانون آورده که افراد بازنشسته نمی توانند به صورت تمام وقت کار کنند وگرنه همین قانون منعی برای فعالیت پاره وقت بازنشسته ها قائل نشده است. و البته فدراسیون فوتبال نیز همین قانون را اجرایی کرده است.

وی با اشاره به انتخاب سیدحسین زرگر به عنوان رئیس هیات فوتبال استان گفت: ایشان از چهره های شناخته شده در فوتبال است و بدون شک می تواند به فوتبال استان سمنان کمک کند.

وی مهمترین مشکل استان های کمتربرخوردار در حوزه فوتبال را عدم وجود منابع مالی برشمرد و اضافه نمود: باید بخش خصوصی و مسوولان ارشد استانی به کمک هیات فوتبال بیایند چرا که هیات فوتبال در استانها توان لازم برای باشگاه داری و تیم داری را ندارد.

بهاروند حضور در لیگ های بالاتر را حق جوانان در استان ها برشمرد و اضافه نمود: نبود همین زیرساخت ها و منابع سبب می شود که جوانان مستعد این استان ها مهاجرت کنند.

وی با بیان اینکه باید بخش خصوصی استان را به سرمایه گذاری در فوتبال ترغیب کنید بیان کرد: البته فدراسیون منابعی را به کمک به استان های کمتر برخوردار اختصاص داده اما این منابع نیز زیاد نیست لذا برای رشد فوتبال در استان باید مسوولان ارشد استان و بخش خصوصی به کمک استان بیایند.

وی با بیان اینکه فدراسیون در کنار هیات های فوتبال استانی است و به آنها کمک می کند اضافه نمود: خوشبختانه در همه استان ها استعدادهای خوبی در ورزش و خصوصا فوتبال داریم. میدان دادن به این استعدادها و کمک به ایجاد زیرساخت ها می تواند به رشد و توسعه فوتبال در این استان ها کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اظهارنظر بهاروند درباره داوری ها و ادامه لیگ در شرایط کرونایی و آخرین شرایط تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر بهاروند درباره داوری ها و ادامه لیگ در شرایط کرونایی و آخرین شرایط تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید