انتقادهای تلویحی ماکرون از ترکیه و روسیه

به گزارش وبلاگ آمازون، رئیس جمهور فرانسه با انتقاد تلویحی از ترکیه، اعمال تحریم ها علیه طرف های دخیل در نقض حاکمیت دریایی یونان و قبرس و نیز در منازعات لیبی را خواهان شد.

انتقادهای تلویحی ماکرون از ترکیه و روسیه

به نقل از روسیا الیوم، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه امروز(پنجشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس با همتای قبرسی خود، نیکوس آناستاسیادس، نسبت به خطر کوتاهی اتحادیه اروپا در پاسخ به اقدامات تحریک آمیز در مدیترانه شرقی هشدار و از کوشش پاریس برای اعمال تحریم های جدید علیه متجاوزین به حریم دریایی اطلاع داد.

وی گفت: این بخش از دریای مدیترانه برای ما از اهمیت حیاتی برخوردار بوده و موضوعات مربوط به انرژی و امنیت بسیار مهم است. این امر به مبارزه برای نفوذ به ویژه میان ترکیه و روسیه مربوط است و اتحادیه اروپا برای مقابله با آن هیچ اقدامی نمی کند.

ماکرون اضافه کرد: سپردن امنیت مدیترانه شرقی به دست سایر طرف ها اشتباه بزرگی خواهد بود و این گزینه ای مطلوب برای اروپا نیست و فرانسه نیز اجازه انجام آن را نخواهد داد.

رئیس جمهور فرانسه همچنین بر لزوم اعمال تحریم علیه طرف های خارجی درگیر در منازعات لیبی به منظور دستیابی به آتش بس و سپس یک راه چاره سیاسی برای درگیری ها تأکید کرد.

ماکرون با بیان اینکه هیچ قدرت خارجی مجاز به نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل در خصوص لیبی نیست، گفت: ماموریت دریایی اتحادیه اروپا به نام ایرنی (Irni) در پاسخ به نقض این ممنوعیت بود.

رئیس جمهور فرانسه بر لزوم تقویت هرچه بیشتر این ماموریت به منظور افزایش اثربخشی آن تأکید کرد.وی گفت: این شرط لازم برای دستیابی به آتش بس و ایجاد پویایی واقعی در کوشش ها جهت دستیابی به راه چاره سیاسی برای منازعات لیبی است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "انتقادهای تلویحی ماکرون از ترکیه و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقادهای تلویحی ماکرون از ترکیه و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید