بخور نخورهای بیماران کرونایی

به گزارش وبلاگ آمازون، کرونا حالا بعد از گذشت چندماه شکل های جدید به خود گرفته، یک بار به شکل بیماری تنفسی، یک بار به شکل مسمومیت غذایی و در بعضی موارد به شکل بیماری های قلبی ومغزی خود را نشان می دهد.

بخور نخورهای بیماران کرونایی

با توجه به اهمیت تغذیه در درمان بیماریهای مختلف، اهمیت این موضوع در بیماران کرونایی هم انکارناپذیر است و این بیماران باید با توجه به نوع علائم بیماری خود تغذیه مناسبی داشته باشند.

به گزارش وبلاگ آمازون به نقل از ایسنا، علی اشرف رشیدی کارشناس ارشد تغذیه در این رابطه با اشاره به نقش موثر تغذیه در تمام بیماریها، گفت: تغذیه عامل مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن است و به همین دلیل افراد چه قبل از بیماری و چه در دوران بیماری باید توجه ویژه ای به تغذیه خود داشته باشند.

وی اضافه کرد: در بحث بیماری کرونا هم توصیه بر این است که افراد پیش از ابتلا به این بیماری با تغذیه مناسب و استفاده از مواد مغذی سیستم ایمنی خود را تقویت نموده و احتمال ابتلا به این بیماری را پایین بیاورند.

رشیدی توضیح داد: مبتلایان کرونا هم باید در طول مدت بیماری بسته به علائم آن تغذیه مناسبی داشته باشند، در دسته ای از مبتلایان علائم بیماری به شکل اسهال و استفراغ بروز پیدا می نماید و این بیماران باید مصرف مایعات را افزایش دهند. این دسته از بیماران غذاهایی مانند سوپ، فرنی و شیربرنج را بیشتر مصرف نموده و از آبمیوه ها و سایر مایعات در حجم بالا استفاده نمایند.

وی توضیح داد: در شرایطی که بیمار علامت اسهال دارد، بسیاری الکترولیت های بدن هم با آن دفع می گردد و در این شرایط سلامت فرد به خطر می افتد و این امر می طلبد مصرف مایعات و غذاهای انرژی زا همراه با ویتامین ها و مواد مغذی تا حد زیادی در برنامه غذایی بیماران افزایش یابد.

این کارشناس ارشد تغذیه به سختی های تغذیه بیماران کرونایی مبتلا به اختلال حس بویایی و چشایی اشاره و توضیح داد: این بیماران بطور معمول به دلیل از دست دادن این دو حس، میل چندانی به غذا ندارند و این امر می تواند ایمنی و سلامت بدن آنها را به خطر بیندازد.

وی اضافه کرد: این بیماران باید با وجود نداشتن اشتها، غذا بخورند و باید همراه با غذا حجم بالایی هم مایعات و مواد مغذی مصرف نمایند تا سیستم ایمنی بدن آنها کارایی لازم را داشته باشد.

رشیدی با بیان اینکه عمده بیماران کرونایی دچار علائم تنفسی و گلودرد و سرفه هستند، گفت: برای این دسته از بیماران استفاده از مایعات گرم بسیار توصیه می گردد.

وی اضافه کرد: همچنین این دسته از بیماران باید از مصرف غذاهای سرخ شده پرهیز نموده و غذاها را بصورت آب پز میل نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بخور نخورهای بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخور نخورهای بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید