برقراری نقطه بهینه میان امر سلامت و امورات جاری جامعه، بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی واقع شده است

به گزارش وبلاگ آمازون، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار گرفته است و پیش بینی بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به شرایط گذار برسیم.

برقراری نقطه بهینه میان امر سلامت و امورات جاری جامعه، بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی واقع شده است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آمازون، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در پنجاه و ششمین جلسه این کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی این وزارتخانه در محل وزارت کشور برگزار گردید با بیان اینکه باید کاری کنیم که در عین مدیریت هوشمند بیماری کرونا، امورات جاری جامعه و کشور هم دچار صدمه و آسیب نشوند؛ گفت: با توجه به هشدار های وزارت بهداشت در خصوص احتمال اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم، باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل کنیم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در شر ایط کنترلی قرار گرفته است؛ دوباره اوج گیرد.

معاون وزیر کشور توضیح داد: رسیدن آمار مرگ و میر ها به عددی درحدود 70 نشان از کوشش شبانه روزی و جهت رو به روشن مجموعه دستگاه های ذی ربط در کنترل بیماری کرونا دارد.

وی در همین خصوص گفت: باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری گفت: یکی از زمینه هایی که می تواند باعث ورود و گسترش بیماری در کشور شود؛ مساله مسافرت های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در خصوص کشور ارمنستان مطرح می شود که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست پی سی آر بلامانع شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار گرفته است و پیش بینی مان بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به شرایط گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی در این خصوص گفت: باید چهار وزارت خانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری در کشور داشته باشند.

ذوالفقاری در این خصوص گفت: به هر روی کرونا بیماری غافلگیر کننده ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد و برای همین آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری به نظر می رسد. موضوع استفاده از امکانات الکترونیکی برای جلوگیری از هر گونه اجتماع مردمی از دیگر محور های جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

معاون وزیر کشور در سرانجام ابراز امیدواری کرد: با توجه به خبر های خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می شنویم؛ انشاا... شاهد حضور هر چه سریعتر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برقراری نقطه بهینه میان امر سلامت و امورات جاری جامعه، بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری نقطه بهینه میان امر سلامت و امورات جاری جامعه، بیماری کرونا در کشور در شرایط کنترلی واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید