تاثیر تنهایی ناشی از قرنطینه، بر شدت افسردگی افراد بالای 50 سال

به گزارش وبلاگ آمازون، پژوهشگران انگلیسی در یک آنالیز آنلاین دریافتند که تنهایی ناشی از قرنطینه می تواند به شدت دریافت افسردگی در افراد بالای 50 سال منجر گردد.

تاثیر تنهایی ناشی از قرنطینه، بر شدت افسردگی افراد بالای 50 سال

به گزارش وبلاگ آمازون و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه اکستر (University of Exeter) انگلستان، یک آنالیز گسترده آنلاین نشان می دهد که تنهایی طی دوره قرنطینه، با بدتر شدن افسردگی و سایر نشانه های بهداشت روانی در افراد 50 سال به بالا مرتبط است.

در این آنالیز که روی 3000 شرکت کننده 50 سال به بالا صورت گرفت، تنهایی به عنوان یک عامل اصلی مرتبط با بدتر شدن نشانه های افسردگی و اضطراب شناخته شد.

پژوهشگران در این آنالیز آنلاین، به داده های مربوط به سال 2015 شرکت کنندگان دسترسی داشتند. آنها همچنین دریافتند که کاهش فعالیت بدنی از زمان شروع همه گیری کووید-19، با بدتر شدن عوامل افسردگی و اضطراب در ارتباط است. بازنشستگی نیز از دلایل دیگر افسردگی و اضطراب شناخته شد. همچنین این نشانه ها در زنان بیشتر بود.

بایرون کریس (Byron Creese)، سرپرست این پژوهش گفت: حتی پیش از شروع همه گیری کووید-19، میزان تنهایی و فعالیت بدنی، یک موضوع مهم برای جامعه به ویژه افراد مسن به شمار می رفت. آنالیز ما امکان مقایسه نشانه های سلامت روان را پیش و پس از همه گیری کووید-19 در افراد 50 سال به بالا فراهم کرد. ما دریافتیم که تنهایی و کاهش فعالیت فیزیکی طی قرنطینه، با ضعف سلامت روحی و به ویژه بروز افسردگی در ارتباط است. مهم است که بتوانیم با داده های این پژوهش، روش های جدیدی برای بهبود سلامت روان طی دوره همه گیری ارائه دهیم.

این پژوهش نشان داد که پیش از همه گیری کووید-19، افراد تنها به طور میانگین فقط دو مورد از نشانه های افسردگی را گزارش می دادند اما طی دوره همه گیری، میزان نشانه های افسردگی افزایش یافته است. در مقابل، سطح افسردگی در افرادی که تنها نبودند، تحت تاثیر قرار نگرفت.

زونرا خان (Zunera Khan)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما ارتباطی را میان تنهایی، افت فعالیت فیزیکی و بدتر شدن نشانه های سلامت روحی یافتیم. هدف ما از پژوهش کنونی این است که روش های جدیدی را برای مشغول کردن مردم در خانه ارائه دهیم. ما مطمئن هستیم که می توانیم راه هایی را پیدا کنیم تا مردم را فعال و اجتماعی نگه داریم.

پروفسور کلیو بالارد (Clive Ballard)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما فقط تاثیر کووید-19 را بر سلامتی افراد مسن تر آنالیز نموده ایم. ممکن است که تاثیر موارد دیگری مانند مسائل مالی هنوز پدیدار نشده باشد. پژوهش گسترده ما می تواند به درک اثرات بلندمدت کووید-19 بر سلامت روحی و جنبه های پیری مانند عملکرد مغز و حافظه یاری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاثیر تنهایی ناشی از قرنطینه، بر شدت افسردگی افراد بالای 50 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر تنهایی ناشی از قرنطینه، بر شدت افسردگی افراد بالای 50 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید