تاثیر مثبت کرونا بر دارایی ثروتمندان آمریکایی!

به گزارش وبلاگ آمازون، با وجود شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارها، ثروتمندان آمریکا به طرز محسوسی ثرتمندتر شده اند.

تاثیر مثبت کرونا بر دارایی ثروتمندان آمریکایی!

به گزارش وبلاگ آمازون به نقل از اسپوتنیک، برنامه دولت فدرال برای تزریق نقدینگی به بازارها و بخشودگی های مالیاتی بیشتر از آن که به نفع فقرا باشد، باعث شده است تا اختلاف بین این افراد با ثروتمندان در آمریکا بیشتر شود تا جایی که به قیمت افزوده شدن حدود دو تریلیون دلار دیگر به بدهی های آمریکا، ثروت 600 فرد ثروتمند آمریکا در مجموع طی بازه زمانی 18مارس تا چهارمژوئن حدود 565 میلیارد دلارافزایش پیدا کند. این افراد اکنون در مجموع 3512 تریلیون دلار ثروت در اختیار دارند در حالی که این رقم در ماه مارس معادل 2.948 تریلیون دلار بود.

در حالی طی این مدت 16 نفر دیگر در آمریکا میلیاردر شده اند که شمار افراد متقاضی دریافت مزایای بیکاری در این کشور به 42 مییلون نفر رسیده است.

بیشترین افزایش در ثروت طی این دوره زمانی مربوط به چهار ثروتمند آمریکایی فعال در حوزه دیجیتال یعنی جف بزوس، ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و سرگی برین بوده است که طی بازه زمانی فوق حدود 94.3 میلیارد دلار به ثروت آن ها افزوده شده است.

مک کینزی بزوس، همسر سابق جف بزوس و بیل گیتس، سهامدار ارشد مایکروسافت نیز دیگر افرادی هستند که شاهد افزایش زیادی در ثروت خود طی بازه زمانی فوق بوده اند.

آمریکا اکنون اصلی ترین کانون درگیر با ویروس کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از 111 هزار نفر از شهروندان این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند. تا به امروز دولت و بانک مرکزی آمریکا حدود 6 تریلیون دلار حمایت مالی به اشکال مختلف نظیر وام، کمک های مالی بلاعوض، یارانه های نقدی 1200 دلاری به خانوارها، پرداخت مزایای بیکاری و تزریق نقدینگی به بازارهای مالی مختلف هزینه کرده اند.

بدهی آمریکا اکنون از 25 تریلیون دلار عبور کرده است که معادل 117 درصد از حجم تولید ناخالص داخلی این کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاثیر مثبت کرونا بر دارایی ثروتمندان آمریکایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مثبت کرونا بر دارایی ثروتمندان آمریکایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید