تاسیسات مرموز جدید کره شمالی برای ساخت بمب اتم

به گزارش وبلاگ آمازون، این گزارش می تواند بحث در خصوص اینکه آیا سایت گانگسون در حال ساخت دستگاه های مرتبط است است یا از آنها برای ایجاد مواد مورد احتیاج برای بمب استفاده می نماید، پیش ببرد.

تاسیسات مرموز جدید کره شمالی برای ساخت بمب اتم

به گزارش وبلاگ آمازون گزارش های جدید نشان می دهد که یک مرکز مرموز کره شمالی ممکن است قطعاتی برای ساخت بمب هسته ای فراوری کند.

سرنخ هایی که این گزارش نشان می دهد کارشناسان و سیاست گذاران را متحیر نموده است.

اطلاعات مرتبط با این مرکز در حومه جنوب غربی پیونگ یانگ برای اولین بار در سال 2018 توسط تیمی از تحلیلگران به عنوان مکان احتمالی تاسیسات غنی سازی مخفیانه اورانیوم، شناسایی شد.

اما گزارش ناظران کره شمالی در پروژه 38 شمالی که روز آدینه منتشر شد، می گوید تصاویر ماهواره ای به اجزای سازنده سانتریفیوژها یعنی اسپینرهای با تکنولوژی پیشرفته برای غنی سازی اورانیوم اشاره دارد.

اولی هینونن، مسئول سابق آژانس انرژی اتمی بین المللی (آژانس بین المللی انرژی اتمی) در این گزارش می نویسد: ویژگی های این محل با کارخانه ای سازگار است که می تواند اجزای سانتریفیوژها را فراوری کند.

هاینونن می نویسد این تصاویر نشان می دهد که سایت فاقد زیرساخت های مورد احتیاج برای غنی سازی است.

این گزارش می تواند بحث در خصوص اینکه آیا سایت گانگسون در حال ساخت دستگاه های مرتبط است است یا از آنها برای ایجاد مواد مورد احتیاج برای بمب استفاده می نماید، پیش ببرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تاسیسات مرموز جدید کره شمالی برای ساخت بمب اتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیسات مرموز جدید کره شمالی برای ساخت بمب اتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید