تحرکات گسترده مقامات عراقی برای مهار موضع آمریکا درباره سفارتش در بغداد

به گزارش وبلاگ آمازون، به دنبال هشدارهای آمریکا درباره بستن سفارت خود در بغداد و حمله به گروه های مقاومت به دلیل ادامه حملات موشکی، مقامات عراقی تحرکات گسترده ای را برای ممانعت از هرگونه اقدام آمریکا درباره سفارتش در بغداد اتخاذ نموده اند.

تحرکات گسترده مقامات عراقی برای مهار موضع آمریکا درباره سفارتش در بغداد

به نقل از روزنامه العربی الجدید، منابع سیاسی عراقی گفتند، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و برهم صالح، رئیس جمهور عراق و محمد الحلبوسی، رئیس مجلس تماس هایی با طرف آمریکایی برای مهار موضع واشنگتن نسبت به ادامه حملات موشکی به سفارت آمریکا در منطقه الخضراء بغداد توسط گروه های مقاومت و ممانعت از احتمال انتقال سفارت آمریکا به اربیل برقرار کردند.

یک مسئول عراقی گفت: آمریکایی ها به سرعت به دنبال وخیم کردن اوضاع با بستن سفارت یا تعلیق فعالیت آن یا انتقال سفارت به اربیل هستند. آن ها می گویند اطلاعاتی در دست دارند که نشان می دهد گروه های مقاومت عراق قصد حمله مجدد به سفارت را دارند.

به گفته این مسئول روسای سه قوه عراق تحرکات خود را با این امید شروع نموده اند که مانع هرگونه تصمیمی از سوی وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد شوند.

این مسئول گفت: بستن سفارت به این معناست که آمریکا می خواهد اقدامات جدیدی در پاسخ به حملات مکرر گروه های مقاومت عراق اتخاذ کند و احتمالا شاهد حملات هوایی به مقرهای این گروه ها باشیم.

سفارت آمریکا در بغداد پیش از این بیانیه ای را صادر و در آن گفت که طی دو روز آینده اقداماتی درباره هشدار سریع و رزمایش های فوق العاده اتخاذ خواهد نمود. همچنین تجهیزات جدیدی را برای حفاظت از ساختمان سفارت منتقل نموده است.

شامگاه یکشنبه الحلبوسی با متیو تولر، سفیر آمریکا در بغداد ملاقات کرد. این دومین ملاقات وی با تولر طی یک هفته گذشته بود. همچنین ملاقاتهایی میان مسئولان عراقی از جمله الکاظمی و فائق زیدان، رئیس شورای دستگاه عالی قضایی با تولر برگزار گردید.

الحلبوسی و تولر بر لزوم حفظ امنیت هیئت های دیپلماتیک در برابر حملات مکرر، کوشش برای گسترش سیطره دولت و اعمال قانون و تحقق ثبات تاکید نمودند.

سفیر آمریکا حمایت خود را از دولت و مردم عراق برای مقابله با بحران ها اعلام و بر ادامه همکاری میان دو کشور تاکید نمود.

همزمان روسای سه قوه عراق یکشنبه در بیانیه مشترکی حمله به هیئت های خارجی را محکوم و به طرف هایی که در این حملات دست دارند، هشدار دادند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تحرکات گسترده مقامات عراقی برای مهار موضع آمریکا درباره سفارتش در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرکات گسترده مقامات عراقی برای مهار موضع آمریکا درباره سفارتش در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید