خبرنگاران بیش از شش هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

به گزارش وبلاگ آمازون، یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از هفت هزار و 463 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند که شش هزار و 258 نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شناخته شدند.

خبرنگاران بیش از شش هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

پروانه نیکمرام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آمازون افزود: کارگرانی که مشمول قانون کار، قانون تامین اجتماعی و قانون بیمه بیکاری هستند و احراز رابطه کارگری و کارفرمایی دارند همچنین سه درصد حق بیمه بیکاری را پرداخت نموده اند، می توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.

وی بیان نمود:از کل افرادی که مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شده اند 2 هزارو 381 نفر در بخش صنعت، 246 نفر در بخش کشاورزی و سه هزارو 438 نفر نیز در بخش خدمات مشغول به کار بوده اند.

نیک مرام اظهار کرد: 138 نفر از کسانیکه برای مقرری بیمه بیکاری دراستان ثبت نام نموده بودند، شغل خود را ذکر ننموده و 34 نفر نیز انصراف داده اند.

وی با اشاره به اینکه بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری ناشی از حوادث غیرمترقبه نام نویسی شده در سامانه فعلا می توانند تا سه ماه بیمه بیکاری دریافت نمایند، توضیح داد: سه ماه حقوق از اسفند ماه تا انتها اردیبهشت ماه به حساب کارگران مشمول قانون بیمه بیکاری واریز می گردد.

نیک مرام ادامه داد: از آنجا که سامانه بیمه بیکاری به اطلاعات موجود در سازمان تامین اجتماعی مربوط به دیماه سال 98 مرتبط شده، ممکن است برای برخی از افرادی که مشمول قانون کار بوده، ولی بیمه دی ماه آن ها واریز نشده، پیامک عدم شمول ارسال شده باشد.

وی افزود: این افراد می توانند مراتب اعتراض خود را با ورود به سامانه میز خدمت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اعلام نمایند تا بعد از آنالیز نتیجه رسیدگی به اعتراض، اعلام گردد.

وی با اشاره به کوشش و پیگیری های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین اعتبار مقرری بیمه بیکاری تا به امروز لیست کلیه متقاضیان با توجه به پالایش به عمل آمده از سامانه تا انتها فروردین ماه برای اقدامات بعدی به اداره کل تامین اجتماعی ارسال شده است.

بعد از شیوع ویروس کرونا بیش از چهار هزارو 457 نفر در کهگیلویه و بویراحمدکه شغل خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بیش از شش هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از شش هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید