خبرنگاران مدیریت کشاورزی در لرستان پیروز بوده است

به گزارش وبلاگ آمازون، خرم آباد - خبرنگاران - سرپرست معاونت زراعت وزرات جهادکشاورزی گفت: مدیریت کشاورزی لرستان در حوزه های مختلف از جمله بکارگیری تکنیک های مطلوب و تغییر ژنتیک ارقام بسیار مطلوب و پیروز بوده است.

خبرنگاران مدیریت کشاورزی در لرستان پیروز بوده است

جواد وفابخش روز چهارشنبه در بازدید از مزارع گندم لرستان اضافه کرد: عملکرد در این اراضی امسال بسیار خوب و پیشرو بوده چراکه علاوه بر استفاده بهینه از تکنیک های خوب کشاورزی در کنترل عوامل خسارت زا و سن نیز اقدامات قابل قبولی اجرا شده است.

وی با تقدیر از همکاری بسیار خوب کشاورزان لرستان با مدیریت این بخش گفت: مزارع بذری لرستان در موقعیت بسیار خوبی است که امیدواریم برنامه های تغییر ژنتیک ارقام و توسعه روش های به زراعی به درآمد این قشر کمک کند.

وی با بیان اینکه کشاورزی بیشترین کمک را در اقتصاد کشور ایفا می کند گفت: لرستان در این میان با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های مختلفی که دارد نقش پررنگ تری ایفا می کند.

وفابخش شرح داد: انتظار می رود با ورود فناوری های بیشتر به استان ظرفیت های خالی و مستعد لرستان تقویت شده و فرایند روبه رشد تولیدات در این منطقه ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: برآیند بازدیدهای اجرا شده از مزارع گندم استان نشان می دهد تولید این محصول استراتژیک امسال از میانگین سالهای گذشته بالاتر است .

298 هزار و 241 تن گندم مازاد کشاورزان استان پارسال به صورت تضمینی خریداری و مجموع 500 میلیارد و 128 میلیون تومان مطالبات این قشر به طور کامل تا شهریورماه تسویه شده و حدود 250 هزار هکتار از مجموع 800 هزار هکتار زمین کشاورزی لرستان زیر کشت گندم است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مدیریت کشاورزی در لرستان پیروز بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیریت کشاورزی در لرستان پیروز بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید