خبرنگاران وجود سامانه های متعدد اطلاعات خدمات رسانی را با چالش روبرو می نماید

به گزارش وبلاگ آمازون، زنجان - خبرنگاران - منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس یازدهم با اشاره به تعدد سامانه های مختلف اطلاعات در کشور گفت: یکی از ریشه ای ترین مسائل کنونی در کشور وجود سامانه های مختلف اطلاعات سازمان ها و ارگان های متعدد است که همین مساله امکان خدمات رسانی بهینه را با چالش روبرو می نماید.

خبرنگاران وجود سامانه های متعدد اطلاعات خدمات رسانی را با چالش روبرو می نماید

مصطفی طاهری روز چهارشنبه در ملاقات با مدیر و کارکنان بیمه سلامت استان زنجان افزود: با شیوع کرونا، با توجه به محدودیت های منابع در کشور به دلیل تحریم ها، فروش ناکافی نفت و غیره، دولت تسهیلات مختلفی از جمله وام یک میلیون تومانی برای خانواده های یارانه بگیر در نظر گرفت که این کار مبتنی بر ثبت نام شدگان انجام شد، اما در نهایت به دلیل نبود بانک اطلاعاتی جامع بطور تقریبی همه گروه های هدف را شامل شد.

وی افزود: در بحث اعطای تسهیلات به مشاغل آسیب دیده نیز همین شرایط وجود دارد و با نگاهی به مسائل دیگر می توان دریافت که تعدد سامانه های گوناگون ارگان ها و سازمان های مختلف در کشور و عدم تقاطع های آنها با هم مسائلی را ایجاد نموده است.

وی گفت: لینک نشدن سامانه ها با یکدیگر به اقدامات جزیره ای منجر می گردد و در واقع شفافیتی از جامعه برای حاکمیت با هدف یاری رسانی و جهت گیری لازم وجود ندارد که یک آسیب کلی است.

طاهری با بیان اینکه هر چند با بکارگیری دولت الکترونیک اقداماتی در این بخش انجام گرفته، اما کافی نیست، افزود: برآیند لازم به هدف نهایی در این بخش محقق شده، در این میان فقط صرف دیجیتالی کردن اسناد تا تعریف واقعی از سامانه انجام گرفته است.

وی گفت: اجرای مشوق های بیمه ای بیمه سلامت با هدف پیشگیری توسط سامانه های خود اظهاری بوده است، اما باید داده ها و محتوای آن در حین عملیات فراوری گردد و در این میان بدترین فراوری اطلاعات دیجیتال در کشورمان به صورت آماری در بازه زمانی مشخصی انجام می گیرد که اکنون در سطح جهانی منسوخ شده ست.

نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس یازدهم ادامه داد: این در حالی است که وجود سامانه جامع در کشور می تواند علاوه بر شفافیت، خدمات دهی در شرایط و حوزه های گوناگون به گروه های هدف را به راحتی امکان پذیر کند و در این خصوص خلاء وجود دارد.

وی افزود: بر این اساس قانونگذار باید برای سامانه های مختلف دستگاه ها و ارگان ها مدیریت لازم را اعمال کند تا از بروز فسادهای احتمالی به دلیل شفاف نبودن اقدامات جلوگیری گردد.

طاهری افزود:سازمان بیمه سلامت با ارائه خدمات به بیمه شدگان آرامشی را در جامعه ایجاد نموده چراکه دغدغه های بوجود آمده را کاهش داده و در این میان اجرای برنامه های پیشگیرانه می تواند از صرف هزینه های زیاد آن جلوگیری می نماید.

وی با اشاره به وجود منابع محدود دولت و پرداختی سازمان بیمه سلامت به مراکز طرف قرارداد نیز گفت: هر چند در این حوزه شرایط خوبی وجود دارد، اما سال جاری به لحاظ شرایط بودجه ای و کسری ناشی از عدم تحقق درآمدهای دولتی، از طرفی کاهش قیمت نفت، سال سختی در پیش رو داریم.

منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس یازدهم اعلام کرد: یکی از وظایف مجلس دوره جدید برای رهایی از مسائل کنونی شناسایی، استفاده و اصلاح پتاسیل های مختلف کشور از قبیل تعریف درآمدهای جدید برای دولت است و معتقدیم واگذاری فروش سهام و عواید حاصل از آن باید در حوزه های مختلف نظیر جهش فراوری انجام گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وجود سامانه های متعدد اطلاعات خدمات رسانی را با چالش روبرو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وجود سامانه های متعدد اطلاعات خدمات رسانی را با چالش روبرو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید