خبرنگاران 400 تن کود شیمیایی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

به گزارش وبلاگ آمازون، اردبیل - خبرنگاران - فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف 400 تن کود شیمیایی قاچاق و تقلبی به ارزش 10 میلیارد ریال در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان مشگین شهر خبر داد.

خبرنگاران 400 تن کود شیمیایی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

به گزارش وبلاگ آمازون، سردار هوشنگ حسینی روز دوشنبه در جمع وبلاگ آمازون گفت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت های مجرمانه ناامن کنندگان اقتصاد کشور و بدنبال دریافت گزارش های مردمی مبنی بر تولید و دپوی کودهای شیمیایی قاچاق و تقلبی در کارگاهی واقع در جاده اهر - مشگین شهر موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی با شناسایی و انجام بررسی های تخصصی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و با هماهنگی قضایی به همراه کارشناسان و بازرسان تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهارکرد: در بازرسی از این کارگاه 400 تن کود شیمیایی قاچاق و تقلبی که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه با دستور قضایی این کارگاه و انبار پلمب شد، گفت: کارشناسان ارزش کودهای شیمیایی قاچاق و تقلبی کشف شده را 10 میلیارد ریال گفتند.

سردار حسینی افزود: در این رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر و با تشکیل پرونده ای برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

وی گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت طلبان و سوء استفاده کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت های نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: پلیس با کسانی که بخواهند در بازار اختلال ایجاد کرده و با قاچاق و احتکار اقلام مورد نیاز مردم، قیمت ها را بالا ببرند برابر قانون قاطعانه برخورد می کند.

وی با اشاره به برخورد قاطع و قانونی پلیس با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک در خصوص احتکار و قاچاق کالا را از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

شهرستان مشگین شهر با جمعیت نزدیک به 155 هزار نفر، در 85 کیلومتری شمال غربی اردبیل واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 400 تن کود شیمیایی قاچاق در مشگین شهر کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 400 تن کود شیمیایی قاچاق در مشگین شهر کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید