راه اندازی ایستگاه پمپاژ کنارکوه برای برطرف مسائل آب شهرستان دیلم

به گزارش وبلاگ آمازون، خبرنگاران/بوشهر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تعداد 10 سایت آب شیرین کن با ظرفیت 100 هزار متر مکعب در سطح استان در حال انجام است.

راه اندازی ایستگاه پمپاژ کنارکوه برای برطرف مسائل آب شهرستان دیلم

عبدالحمید حمزه پور در حاشیه شورای آب شهرستان دیلم در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ آمازون اضافه کرد: از ابتدای سال جاری ظرفیت حوزه شهری آب شیرین کن ها به بیش از 32 هزار مترمکعب رسیده است و در حال کوشش برای وارد مدار کردن به مرور این آبشیرین کن ها در سطح استان هستیم.

وی تاکید نمود: شبکه های آب در سطح روستاها و شهرها به دلیل آب و هوا استهلاک بالایی دارد که در حال برنامه ریزی برای اصلاح شبکه های آب هستیم تا از هدر رفت آب جلوگیری گردد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر توضیح داد: سرانه مصرف آب در روستاهای استان بین 140 تا 150 میلیمتر و در نقاط شهری بین 200 تا 220 میلیمتر است، البته در بعضی نقاط حتی بیشتر از این میزان فراوری داریم اما بخشی از آن به خاطر مصرف زیاد و بخشی نیز به دلیل مصارف غیرشرب و همچنین هدر رفت شبکه های فرسوده هدر می رود.

حمزه پور در مورد چاه ها اظهار کرد: در صورت لزوم اقدام به حفر و یا احیاء چاه ها خواهیم کرد. بعضی از شهرهای کوچک و روستاها فاقد مخزن هستند که در این راستا در سال پیش رو برنامه ریزی هایی داریم.

این مسئول شرح داد: بسیاری از نقاط شهرستان دیلم شامل 30 روستا با جمعیت 6 هزار نفر، همواره با افت فشار روبرو بوده اند که در هفته اخیر یک ایستگاه پمپاژ در منطقه کنارکوه راه اندازی کرده و این یاری زیادی برای برطرف مسائل آب کرده است.

وی اظهار داشت: حدود 80 درصد از فاضلاب شهری دیلم تکمیل و اجرا شده و در کوشش هستیم تا در محلات فاقد شبکه فاضلاب نیز راه اندازی نماییم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه 400 انشعاب آماده نصب داریم گفت: همچنین برنامه های کوتاه مدت برای توسعه شبکه ها را در دستور کار داریم و با همکاری مردم و مدیریت مصرف و همچنین استفاده بهینه پیش بینی می گردد تابستان 99 نیز با کمترین مشکل پشت سر گذاشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی ایستگاه پمپاژ کنارکوه برای برطرف مسائل آب شهرستان دیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی ایستگاه پمپاژ کنارکوه برای برطرف مسائل آب شهرستان دیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید