رسوایی برای مدیری؟ کامنت های دورهمی جعلی ست!

به گزارش وبلاگ آمازون، خبرنگاران: مصائب مدیری در دورهمی تمامی ندارد، همین چند روز پیش بود که صحبت های ضدزن او مورد انتقاد کاربران واقع شده بود و حالا روزنامه خراسان دست روی نکته جالبی گذاشته؛ کامنت های جعلی! این گزارش را بخوانید.

رسوایی برای مدیری؟ کامنت های دورهمی جعلی ست!

یکی از بخش هایی که در سری چهارم برنامه دورهمی به آن اضافه شده، خواندن تعدادی از نظراتی ا ست که مردم در صفحه رسمی برنامه در اینستاگرام نوشته اند. این نظرات معمولا انتقادی، کنایه آمیز و طنز هستند و به سهم خود فضای بامزه برنامه دورهمی را تقویت نموده اند، اما ابهام مهمی که درباره کامنت ها وجود دارد این است که آیا کاربران و مخاطبان برنامه عینا چنین نظراتی را در صفحه رسمی دورهمی نوشته اند؟

کامنت مردم یا توئیت های کاربران؟

بعضی از پیغام های بامزه ای که مهران مدیری به عنوان کامنت مردم زیر پست های اینستاگرام برنامه می خواند، بسیار شبیه به توئیت هایی است که کاربران توئیتر پیشتر نوشته اند. به عنوان مثال، یکی از کاربران در تاریخ 24 اردیبهشت ماه توئیتی را درباره گرانی قیمت یخچال منتشر نموده و نوشته است: یخچالی که دو سال پیش خریدیم 9 میلیون تومن، امروز قیمت کردم گفت 54 میلیون! الان آوردمش تو تخت پیش خودمون بخوابه. مدیری این توئیت را در برنامه ای که سه شنبه 6 خردادماه پخش شد، با تغییر جزئی در قیمت یخچال خواند. یکی دیگر از کاربران، 15 اردیبهشت با انتشار توئیتی نوشته: به نظرم توی شیراز داره یه انقلاب ادبی صورت می گیره.

دوستم خورده زمین، بهش میگم بیا بریم دکتر میگه: روی پام وُوی نمی تونم سم. مهران مدیری عینا همین توئیت را با تغییر شیراز به ایران، در برنامه ای که 7 خرداد روی آنتن رفته خوانده است. او در برنامه ای که 9 خرداد پخش شد، نیز کامنتی خواند که نوشته بود: اعلام کردن خط فقر 9 میلیون تومنه، شخصا پاره خط هستم! این شوخی پیشتر در قالب یک توئیت به تاریخ 19 اردیبهشت، منتشر شده بود.

می دانیم که ممکن است بعضی کاربران این توئیت ها را که گاه در شبکه های اجتماعی چرخیده، به صورت کامنت در صفحه دورهمی نوشته باشند، اما شائبه های دیگری وجود دارد که باعث می گردد ابهامی که درباره کامنت های مردم وجود دارد، رفع نگردد. علاوه بر شوخی هایی که عینا در توئیتر وجود دارد، جنس شوخی و ادبیات بعضی از کامنت هایی که مدیری می خواند، بی شباهت به جنس شوخی های خود او در پلاتو هایی که می گوید، نیست. اگر مخاطب همیشگی دورهمی بوده باشید، تا حدودی با طنز و زبان شوخی های پلاتو های مهران مدیری در برنامه آشنا شده اید.

خواندن نظرات از روی صفحه منو

مهران مدیری برای خواندن کامنت های مردم، گوشی تلفن همراهی را برمی دارد و ظاهرا نظرات را از روی آن می خواند، اما او این کامنت ها را مانند پلاتو هایی که در برنامه می گوید حفظ نموده و آن ها را از روی صفحه اینستاگرام یا چیز دیگری نمی خواند. هرچند که مهران مدیری معمولا گوشی موبایل را طوری دستش می گیرد که صفحه آن برای مخاطب قابل دیدن نباشد و تصویربردار برنامه هم با او همکاری می نماید، اما در قسمت 32 که پنج شنبه هشتم خرداد روی آنتن رفت، لحظات خاتمهی برنامه مهران مدیری کامنتی خواند که نوشته بود چرا هردفعه موبایل او عوض می گردد، در این لحظه مدیری گوشی موبایل را برگرداند و در حالی که از این کامنت تعجب نموده بود به موبایل نگاه کرد، اگر خوب به صفحه گوشی او دقت کنید متوجه خواهید شد که صفحه موبایل او روی منو، روشن است و مهران مدیری کامنت ها را از حفظ می خواند!

فضای اینستاگرامی در کامنت ها

اگر اهل فضای مجازی باشید و کامنت های پست هایی را که نظرات زیادی دارند خوانده باشید با این فضا آشنا هستید و می دانید که معمولا نظرات مردم در این بخش، به چند دسته تقسیم می گردد. عده ای درباره پستی که منتشر شده نظر مرتبطی می نویسند، عده ای از شرایط اجتماعی گلایه می نمایند و عده ای هم کلا به دیگر نظرات و پست مربوطه کاری ندارند، جهت خود را می فرایند و کسب وکار خود را تبلیغ می نمایند.

کامنت هایی نیز که مهران مدیری در دورهمی می خواند، دقیقا چنین فضایی دارد. معمولا یکی از کامنت ها شوخی کنایه آمیزی با مسائل اجتماعی است، بعضی نظرات بی ربط و تبلیغاتی هستند و عده ای هم درباره برنامه نظر می دهند. در این بخش سعی شده است که فضایی که در حقیقت بر بخش کامنت ها در اینستاگرام حاکم است حفظ گردد، اما همچنان شائبه هایی وجود دارد.

شگردی برای افزایش فالوئر ها

اضافه کردن این بخش به برنامه، علاوه بر این که باعث ایجاد تنوع شده و بخشی از طنز برنامه را تأمین نموده، فایده مهم دیگری هم برای صفحه اینستاگرام برنامه داشته، صفحه ای که در واقع متعلق به گروه برنامه ساز اول مارکت است و صداوسیما بر آن مالکیت یا مدیریتی ندارد. در دورهمی برخلاف دیگر برنامه های تلویزیون، به جای این که صفحه رسمی برنامه، تنها زیرنویس گردد یا از زبان مجری تبلیغ گردد، با این ترفند، مردم به نوشتن نظر در صفحه اینستاگرام برنامه ترغیب می شوند تا شاید کامنت شان خوانده گردد، به این ترتیب تعداد دنبال نمایندگان صفحه برنامه بیشتر می گردد.

طبق رویکردی که این صفحه تا به حال داشته، اینستاگرام دورهمی تنها مختص آن نیست و از این فضا برای تبلیغ برنامه های جدید مهران مدیری، آثار سینمایی و سریال های او استفاده می گردد.

پس از خاتمه فصل سوم دورهمی، کاربری صفحه اینستاگرام این برنامه به صفحه برنامه شب نشینی که آن موقع قرار بود در نمایش خانگی فراوری گردد، تغییر کرد. این صفحه اینستاگرام که مدت ها به عنوان یکی از صفحات تبلیغاتی سریال نمایش خانگی هیولا هم فعالیت می کرد، به نظر می رسد تکیه فراوانی بر تبلیغات به وسیله آنتن تلویزیون دارد.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: برترین ها

به "رسوایی برای مدیری؟ کامنت های دورهمی جعلی ست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی برای مدیری؟ کامنت های دورهمی جعلی ست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید