سفیر آمریکا حق مداخله در امور داخلی عراق را ندارد

به گزارش وبلاگ آمازون به نقل از المعلومه، کاطع الرکابی نماینده مجلس عراق تاکید نمود که نامه سفیر آمریکا در این کشور مداخله آشکار در امور داخلی عراق محسوب می گردد.

سفیر آمریکا حق مداخله در امور داخلی عراق را ندارد

وی در ادامه اضافه کرد: این نامه کاملا مردود است و باید یک موضع گیری ملی فوری از سوی تمام گروه ها در محکومیت این نامه اتخاذ گردد.

الرکابی گفت: سفیر آمریکا حق مداخله در امور داخلی کشور را ندارد و چنین اقداماتی بسیار خطرناک بوده و همه نمایندگان باید علیه این اقدام و مداخله، بیانیه صادر نمایند.

لازم به ذکر است که رسانه های عراقی متن نامه ای را منتشر کردند که ادعا شده متعلق به متیو تولر سفیر آمریکا در عراق است. در این نامه آمده است: آمریکا به تشکیل دولت آقای مصطفی الکاظمی احتیاج مبرم و بسیار زیاد دارد. دولت پیشبرد امور آقای عادل عبدالمهدی فلج است و توان حل مسائل زیادی که عراق با آن روبرو است را ندارد.

در ادامه نامه گفته شده است: به عنوان دوستان و شرکای شما در 17 سال گذشته، چنانچه با دولت آقای مصطفی الکاظمی موافقت نگردد، به شدت از پیامدهای ویرانگر این اقدام بر کشور عراق و مردم آن احساس نگرانی می کنیم؛ اگر هم دولت تشکیل گردد، برای یاری به عراق در مواجهه با مسائل آینده، تمام تلاش خود را به کار می گیریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سفیر آمریکا حق مداخله در امور داخلی عراق را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا حق مداخله در امور داخلی عراق را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید