سگ هایی که کرونا را بو می کشند

به گزارش وبلاگ آمازون، جدیدترین شیوه شناسایی افراد آلوده به ویروس کرونا، احتمالاً سگ های خانواده لابرادور باشد.

سگ هایی که کرونا را بو می کشند

ما هنوز نمی دانیم که آیا سگ ها قادر به درک بوی ویروس ها هستند و یا از ترکیبی از توانایی های مختلفشان برای شناسایی ویروس بهره می گیرند.

هم زمان با کاهش محدودیت های ناشی از کرونا در کشورهای مختلف، کارشناسان بهداشتی اعلام نموده اند که کنترل این ویروس در آینده به توان ما در گسترش دامنه آزمایش ها و شناسایی افراد آلوده ای که هیچ علامتی ندارند، بستگی دارد.

به همیم دلیل کشورهای جهان با وضعیتی سخت و پیچیده روبرو شده اند. حال بعضی از کشورها به دنبال این هستند که از سگ ها برای شناسایی افراد آلوده استفاده نمایند.

دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا هشت سگ از نژاد لابرادور را در یک پروژه تحقیقاتی به خدمت گرفته است. هدف این پروژه آن است که این سگ ها با استفاده از حس بویایی قدرتمندشان، وجود ویروس در بدن انسان ها را تشخیص دهند.

این دانشگاه اعلام نموده که در صورت موفقیت این پروژه، ممکن است سگ ها به صورت رسمی در برنامه مقابله با کرونا وارد شوند.

از سگ ها پیش تر برای کشف مواد مخدر، مواد منفجره و سرطان ها استفاده شده و نتایج ارزشمندی داشته است.

ویروس ها بو دارند؟

در گزارشی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده است، یکی از کارشناسان بهداشتی نتایج تحقیقاتی را با این رسانه در میان گذاشته که اعلام می نماید ویروس ها دارای بوی خاصی هستند.

مدیر پروژه تربیت سگ ها برای شناسایی کرونا گفته ما هنوز نمی دانیم که آیا سگ ها قادر به درک بوی ویروس ها هستند و یا از ترکیبی از توانایی های مختلفشان برای شناسایی ویروس بهره می گیرند.

استفاده از این سگ ها برای مقابله با کرونا به احتیاج مقام های بهداشتی بستگی دارد. قاعدتاً نمی توان از این سگ ها در بیمارستان ها استفاده کرد ولی کشف این توانایی و چگونگی آن در سگ ها می تواند به ما یاری کند تا به یک بینی الکتریکی یا حسگر ویژه کرونا برای شناسایی این ویروس دست یابیم.

پیش تر از همین شیوه برای ساخت دستگاه تشخیص سرطان تخمدان استفاده شده است و مکانیسم شناسایی این سرطان در سگ ها تبدیل به راهی برای ساخت ابزار تشخیصی شد.

در بریتانیا نیز تحقیقات مشابهی در جریان است و دانشمندان کوشش می نمایند تا از سگ ها برای شناسایی مبتلایان به کرونا بهره ببرند.

قبلاً ثابت شده است که سگ ها می توانند مالاریا را با بو کشیدن کشف نمایند.

منبع: ایندیپندنت فارسی

منبع: عصر ایران

به "سگ هایی که کرونا را بو می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ هایی که کرونا را بو می کشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید