سی ان ان: حال رهبر کره شمالی وخیم است

به گزارش وبلاگ آمازون، ایسنا نوشت: یک مقام آمریکایی مطلع تاکید کرد، واشنگتن در حال ارزیابی اطلاعاتی است مبنی بر اینکه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از انجام یک عمل جراحی در شرایط خطرناکی قرار گرفته است.

سی ان ان: حال رهبر کره شمالی وخیم است

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، اخباری درباره شرایط جسمانی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در شرایطی منتشر می گردد که او 15 آوریل هم در مراسم سالروز تولد پدربزرگش شرکت نداشت و همین امر برآورد هایی را به راه انداخت. او چهار روز پیش از آن در یک نشست دولتی دیده شد.

شورای امنیت ملی و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا دوشنبه از اظهارنظر خودداری کردند. سی ان ان همچنین با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و وزارت خارجه تماس گرفت و پیگیر این اخبار از مقام های کره جنوبی شد. گردآوری اطلاعات از کره شمالی به شدت سخت است و یکی از اهداف چالشی برای اطلاعات آمریکا به شمار می رود.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را فاش نکرد، گزارش داد که کیم جونگ اون پس از انجام یک عمل جراحی در شرایط خطرناکی واقع شده است.

غیبت کیم جونگ اون در مراسم ها غالبا برآورد و شایعاتی به همراه دارد. آخرین بار که رهبر کره شمالی در رسانه دولتی کره شمالی دیده شد به تاریخ 11 آوریل بازمی گردد. به گفته یک محقق، چنانچه کیم در بیمارستان بستری باشد، می توان غیبت او را از حضور در سالروز تولد بنیانگذار کره شمالی توجیه کرد.

در همین حال وب سایت دیلی ان کی که عمدتا از سوی فراری هایی از کره شمالی اداره می گردد، به نقل از منابع داخلی در کره شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون 12 آوریل در بیمارستانی در تفرجگاه کوهستانی کومگانگ در هیانگسان تحت عمل جراحی قرار گرفت و در ویلایی در آنجا اقامت دارد تا فرایند بهبودی را طی کند.

براساس گزارش این رسانه، کیم جونگ اون یک عمل جراحی بر روی عروق قلبی انجام داده است. شرایط سلامتی کیم در ماه های اخیر به دلیل استعمال زیاد سیگار، چاقی و اضافه کار وخیم تر شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "سی ان ان: حال رهبر کره شمالی وخیم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: حال رهبر کره شمالی وخیم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید