لیبی، بازداشت 2 جاسوس روس در طرابلس

به گزارش وبلاگ آمازون، دولت وفاق ملی لیبی از دستگیری دو تبعه روس به اتهام جاسوسی در طرابلس اطلاع داد.

لیبی، بازداشت 2 جاسوس روس در طرابلس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آمازون به نقل از روزنامه الرای الیوم، اتاق عملیات آتش فشان خشم وابسته به دولت وفاق ملی با انتشار بیانیه ای در صفحه رسمی خود در فضای مجازی فیسبوک بیان کرد: دو تبعه روس به اتهام جاسوسی و فعالیت به نفع شرکت واگنر روسیه در طرابلس بازداشت شدند.

واگنر یک شرکت نظامی خصوصی است که مزدوران روس را به لیبی انتقال می دهد تا در کنار نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر علیه دولت طرابلس (مورد تائید سازمان ملل) بجنگند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی وابسته به دولت وفاق ملی این دو تبعه روس را به اتهام جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی کشور به دستگاه قضایی تحویل داده اند.

به گفته یک مقام مطلع در دولت وفاق ملی، این دوتبعه روس اعتراف نموده اند که هر روز گزارش هایی را درباره شرایط نظامی و مالی لیبی برای شرکت واگنر تهیه و به آن شرکت ارسال می کردند. همچنین چند بار نیز با سیف الاسلام قذافی فرزند دیکتاتور سابق لیبی ملاقات داشته اند.

سیف الاسلام قذافی تحت پیگرد دولت وفاق ملی قرار گرفته است.

در همین حال، بعضی منابع مطلع در معارضان سوریه گفتند: روسیه در اردیبهشت ماه گذشته به طور گسترده اقدام به جذب مزدور در میان جنگجویان سوری کرد تا در کنار نیروهای حفتر در لیبی بجنگند.

آنان با بیان اینکه صدها مزدور سوری با شرکت در جنگ داخلی لیبی موافقت کردند، اظهار داشتند: شرکت واگنر تحت نظارت ارتش روسیه قراردادهای نظامی خود را با مزدوران تنظیم می نماید.

به گفته یکی از اعضای سابق شرکت واگنر این شرکت برای اولین بار در سال گذشته میلادی اقدام به اعزام مزدوران سوری به لیبی نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، بازداشت 2 جاسوس روس در طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، بازداشت 2 جاسوس روس در طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید