ماسک زدن، اکسیژن خون را کاهش نمی دهد

به گزارش وبلاگ آمازون، پوشیدن ماسک صورت به مدت طولانی می تواند ناراحت کننده باشد. اما این امر باعث مسمومیت دی اکسید کربن یا کاهش میزان اکسیژن خون نمی شود

ماسک زدن، اکسیژن خون را کاهش نمی دهد

لاتون در حساب کاربری توییترش تایید کرد که جهت دو مورد نظرش را تکمیل کرده است

یک پزشک در استان یورکشِر بریتانیا 35 کیلومتر با ماسک صورت دویده است تا ثابت کند برخلاف برخی نظرات، استفاده از ماسک ازمیزان اکسیژن خون نمی کاهد. تام لاتون، در طول همه گیری کرونا پزشک بخش مراقبت ویژه در بیمارستان برَدفورد رویال اینفِرمِری بوده است.

دکتر لاتون در توییتر نوشت که شاهد بدترین عوارض کرونا در بیماران بوده است. او تصمیم گرفت برای از بین بردن این تصور که ماسک صورت میزان اکسیژن خون را کاهش می دهد، و نیز برای تشویق مردم به استفاده از ماسک در خارج از خانه، فاصله میان خانه و محل کار را ماسک بر صورت بدود.

دکتر لاتون همچنین با هدف جمع آوری اعانه برای بنیاد خیریه تراسل پیش از آغاز برنامه دوی 35 کیلومتری اش، صفحه ای در تارنمای گوُ فاند می به اشتراک گذاشت. بنیاد خیریه تراسل بانک غذا برای بی بضاعتان در شهر بردفورد و حومه آن است.

لاتون در صفحه اش نوشته است: من عمیقا خواهان هرچیزی هستم که همه ما را ایمن نگاه دارد. به همین دلیل از بابت اخبار نادرستی که در مورد تاثیر ماسک صورت بر میزان اکسیژن خون منتشر می شد و پیام های گیج کننده در مورد استفاده از آن (در فضا های داخلی) ناراحت بودم.

لاتون می گوید که پیش تر در سه رشته ورزشی فعال بوده است، اما همه گیری کرونا او را از ورزش کردن محروم کرده است. بنابراین برای آن که با یک سنگ دو نشان بزنم، با ماسک و دستگاه اندازه گیری اکسیژن خونم، از خانه به سر کار و از سر کار به خانه خواهم دوید.

عکس های دویدنم را در (توییتر و اینستاگرام، @لاتون ترا) به اشتراک خواهم گذاشت. هر جهت دویدنم حدود 13 کیلومتر است، و اگر هوا مساعد باشد یکی از آن ها را تبدیل به یک نیمه ماراتون خواهم کرد. ماسک را اصلا از صورتم برنداشتم (نه خوراکی و نه نوشیدنی) و سطح اکسیژن خونم هر بار که آن را چک کردم، همچنان 98 درصد بود.

خواهش می کنم آزادانه این پست را به هرکه می گوید (ماسک) برایتان بد است نشان بدهید و ایمن و به دور از کووید باشید. در فواصل دویدن هایم، از بیماران (برخی مبتلا به کووید 19) مراقبت می کنم. ماسک می پوشم. اگر من بتوانم ماسک بر صورت بین 26 و 32 کیلومتر بدوم، شما هم می توانید در فروشگاه ها ماسک بپوشید.

لاتون در حساب کاربری توییترش تایید کرد که جهت دو مورد نظرش را تکمیل کرده است. ماسک را أصلا از صورتم برنداشتم (نه خوراکی و نه نوشیدنی) و سطح اکسیژن خونم هر بار که آن را چک کردم، همچنان 98 درصد بود.

خواهش می کنم آزادانه این پست را به هرکه می گوید (ماسک) برایتان بد است نشان بدهید و ایمن و به دور از کووید باشید. لاتون تا به امروز مبلغ 1750 پوند اعانه برای بنیاد تراسل جمع آوری کرده است.

اقدام دکتر لاتون در زدودن تصورات غلطی که در مورد پوشیدن ماسک وجود دارد، با راهنمای سازمان بهداشت جهانی هماهنگ است. سازمان بهداشت جهانی در تارنمایش می گوید: پوشیدن ماسک صورت به مدت طولانی می تواند ناراحت کننده باشد. اما این امر باعث مسمومیت دی اکسید کربن یا کاهش میزان اکسیژن خون نمی شود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "ماسک زدن، اکسیژن خون را کاهش نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک زدن، اکسیژن خون را کاهش نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید