مصر هتل هایش را به روی گردشگران داخلی باز کرد

به گزارش وبلاگ آمازون، دولت مصر گفت که هتل ها را به شرطی که تا پایان ماه جاری میلادی (می ) از 25 درصد ظرفیت خود تجاوز نکنند و مجموعه ای از اقدامات درمانی را برای مقابله با ویروس کرونا اعمال کنند، بر روی گردشگران داخلی باز می کند.

مصر هتل هایش را به روی گردشگران داخلی باز کرد

به گزارش رویترز، دولت مصر روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که این هتل ها موظف به ارائه خدمات درمانگاهی و پزشکی هستند و باید دمای بدن مراجعه کنندگان را به طور مرتب ارزیابی و مواد ضد عفونی کننده را برای آن ها فراهم کنند.

همچنین الزاماتی از جمله ثبت نام الکترونیکی میهمانان، انجام آزمایش فوری از کارگرانی که در اتاق ها و استراحتگاه ها وارد می شوند و اختصاص یکی از طبقات یا ساختمان های کوچک برای قرنطینه کردن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا را برای هتل های مصر در نظر گرفته شده است.

دولت مصر همچنین هتل ها را موظف کرد که از برگزاری مراسم های عروسی، میهمانی ها و سایر فعالیت های تفریحی گروهی و عرضه قلیان خودداری کنند ضمن اینکه به منوهای از پیش تهیه شده توسط رستوران هتل ها اعتماد می کند اما باید فاصله اجتماعی در رستوران هتل ها رعایت شود و فضاهای بیشتری برای این منظور در نظر گرفته شود.

بر اساس این گزارش، دولت مصر گفته است که از اول ژوئن به هتل ها اجازه می دهد تا با 50 درصد ظرفیت خود کار کنند.

صنعت گردشگری مصر بین 12 تا 15 درصد به تولید ناخالص ملی این کشور کمک می کند اما ویروس کرونا بخش گردشگری مصر را متوقف کرده و تخمین زده می شود بر اثر آن هر ماه یک میلیارد دلار به بخش گردشگری مصر خسارت وارد می شود.

پس از شیوع کرونا در این کشور دولت پروازهای بین المللی را متوقف، هتل ها، رستوران ها و کافه ها را تعطیل اعلام و تردد شبانه را ممنوع کرد.

مصر که تا روز گذشته از ابتلای 6 هزار و 465 نفر به ویروس کرونا و مرگ 429 نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا خبر داده بود در ماه رمضان برخی محدودیت ها را کاهش و به برخی فعالیت های تجاری اجازه بازگشایی و مدت زمان قرنطینه خانگی را کاهش داد.

مصطفی مدبولی نخست وزیر مصر گفت که کشورش پس از ماه رمضان به تدریج به زندگی عادی باز خواهد گشت.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

به گزارش ایرنا از رسانه های مختلف جهان تا ظهر روز 15 اردیبهشت ماه 3 میلیون و 668 هزار و 804 نفر از 210 کشور جهان به کرونا مبتلا شده و 248 هزار و 346 نفر نیز فوت و 1 میلیون و 156 هزار و 982 نفر بهبود یافته اند.

در امریکا نیز تا به امروز 1 میلیون و 188 هزار و 412 نفر به کرونا مبتلا و 68 هزار و 602 نفر فوت و 178 هزار و 594 نفر نیز بهبود یافته اند.

مهم ترین مشکل امریکا کمبود امکانات پزشکی و بهداشتی اعلام شده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "مصر هتل هایش را به روی گردشگران داخلی باز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر هتل هایش را به روی گردشگران داخلی باز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید