موادی که از مغز شما در برابر آلودگی هوا محافظت می نماید

به گزارش وبلاگ آمازون، مطالعات جدید حاکی از آن است که خوردن ماهی روغنی مانند سالمون، ساردین و ماهی خال مخالی از مغز در برابر آسیب آلودگی هوا محافظت می نماید.

موادی که از مغز شما در برابر آلودگی هوا محافظت می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آمازون به نقل از دیلی میل، مطالعات جدید حاکی از آن است که خوردن ماهی روغنی مانند سالمون، ساردین و ماهی خال مخالی از مغز در برابر آسیب آلودگی هوا محافظت می نماید.

کارشناسان آمریکایی رژیم غذایی و میزان قرار دریافت یک هزار و 131 زن مسن در برابر آلودگی هوا را مورد آنالیز قرار دادند؛ آنها همچنین اسکن های MRI را برای اندازه گیری حجم مغز هر شرکت کننده انجام دادند.

در پژوهش ها تعیین شد، زنانی که ماهی های سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مصرف می کردند، ماده سفید بیشتری داشتند.

یک مطالعه نشان می دهد که خوردن ماهی روغنی مانند ماهی سالمون، ساردین و ماهی خال مخالی برای محافظت از مغز در برابر آسیب سمی آلودگی هوا یاری مؤثری است.

این تیم دریافتند، زنانی که بیش از یک یا دو وعده ماهی غنی از امگا 3 در هفته می خورند ، دارای هیپوکامپ بزرگتر و حجم ماده سفید آن هستند.

علاوه بر این، سطح بالاتری از امگا 3 با کاهش کمتر در حجم ماده سفید در زمان سطوح بالاتر آلودگی هوا همراه بود.

نویسنده این مقاله از دانشگاه کلمبیا در نیویورک می گوید: اسیدهای چرب امگا 3 با التهاب مغز و پیری آن مبارزه می نماید؛ همچنین آنها باعث کاهش آسیب مغزی ناشی از نوروتوکسین ها مانند سرب و جیوه می شوند.

از دهه 1970 تعیین شده که آلودگی هوا می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و ریه را افزایش دهد؛ اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که سطح بالایی از آلودگی هوا با کاهش قدرت شناخت بچه ها و بزرگسالان نیز همراه است.

تحقیقات همچنین حاکی از آن است که سرخ کردن زیاد به اسیدهای چرب امگا 3 ماهی آسیب می زند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "موادی که از مغز شما در برابر آلودگی هوا محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موادی که از مغز شما در برابر آلودگی هوا محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید