نیمکت نشینی طارمی تعجب ندارد، ملی پوش ایرانی از پورتو جدا نمی گردد

به گزارش وبلاگ آمازون، مهدی طارمی فصل گذشته پیروز شد در تیم ریوآوه و در لیگ پرتغال 18 گل به ثمر برساند و یکی از ستاره های فوتبال این کشور باشد. همانطور که انتظار می رفت طارمی یکی از نفراتی بود که خیلی زود مدنظر تیم های عظیم پرتغال نهاده شد و در جابجایی تابستانی به تیم مطرح پورتو اضافه شد.

نیمکت نشینی طارمی تعجب ندارد، ملی پوش ایرانی از پورتو جدا نمی گردد

با این حال طارمی هنوز در تیم پورتو آنطور که باید و شاید مورد اعتماد سرجیو کونسیسائو سرمربی این تیم قرار نگرفته است. این مهاجم ایرانی در پنج هفته لیگ پرتغال و دو بازی در لیگ قهرمانان اروپا در مجموع کمتر از 90 دقیقه بازی نموده است و حتی در بازی شب گذشته مقابل المپیاکوس یونان در لیگ قهرمانان اروپا فرصت حضور در زمین پیدا نکرد.

وبلاگ آمازون برای آنالیز شرایط مهدی طارمی در پرتغال و صندلیش در تیم پورتو با پدرو کادیما خبرنگار روزنامه ابولا گفتگویی را انجام داد. کادیما تاکید نمود که سرمربی پورتو طارمی را قبول دارد و این بازیکن به تدریج صندلیش را در بین بازیکنان اصلی تیم باوجود رقابت بسیار بالا در خط هافبک و حمله پیدا می نماید. به گفته این خبرنگار پرتغالی، طارمی در جابجایی زمستانی پورتو را ترک نخواهد کرد.

مشروح گفتگوی وبلاگ آمازون با کادیما در ادامه می آید:

* وبلاگ آمازون - این سئوال برای مردم فوتبال دوست ایران ایجاد شده است که چرا سرمربی پورتو هنوز به مهاجم ایرانی خود برای حضور در ترکیب اصلی اعتماد نمی نماید؟

- پدرو کادیما: این مشکل مربوط به سازگاری و هماهنگی است و همچنین تفسیر و ارزیابی مسابقه همانند سرمربی پورتو. سرمربی نسبت به بازیکنانش بسیار عادلانه برخورد می نماید و بهتر از هرکسی نفراتش را می شناسد. بازیکنان جدید احتیاج به زمان دارند و باید صبر نمایند تا صندلی خود را به دست بیاورند.

* کونسیسائو هفته گذشته در نشست خبری خود درباره مهاجم ایرانی خود صحبت هایی عنوان نمود. دقیقاً چه مسئله ای وجود دارد که طارمی در تیم جدیدش کم بازی می نماید؟

- سرجیو در آن نشست خبری گفت که طارمی را 15 روز به دلیل حضور در تیم ملی ایران در اختیار نداشته است و این مسئله موقعیتش را عقب انداخته و کند نموده است. اما در مجموع سرمربی پورتو در خصوص طارمی مثبت صحبت کرد و اینکه او در 5 یا 10 دقیقه هر مسابقه ای که به میدان آمده، خوب بازی نموده است.

پدرو کادیما خبرنگار پرتغالی

* فکر می کنید چرا طارمی در بازی با المپیاکوس اصلاً بازی نکرد؟

- حتی رسانه های پرتغال تصور می کردند طارمی از ابتدا در ترکیب پورتو باشد اما این مسابقه برای او سنگین و سخت بود. بازی نکردن طارمی یک نوع استراتژی بود. برای من تعجبی ندارد که او هنوز نیمکت نشین است. در حال حاضر پورتو یک تیم بسیار رقابتی است و تشخیص 11 بازیکن اصلی کار بسیار سختی است بخصوص در خط هافبک و حمله.

* مهمترین رقیب طارمی در خط حمله چه کسی است؟

- مارگا در خط حمله بازیکنی است که کونسیسائو ویژگی ها و کیفیت بازی اش را دوست دارد. سرمربی پورتو حالا یک بازیکن ارزشمند دیگر به نام اوانیلسون را هم دارد.

* مارگا باوجود اینکه محبوب سرمربی پورتو است، اما در میان طرفداران این تیم چندان محبوب نیست و خیلی ها او را دوست ندارند. دلیل حمایت کونسیسائو از این مهاجم چیست؟

- برخی از طرفداران مارگا را قبول دارند ولی این حقیقت دارد که خیلی از طرفداران هم سبک بازی فیزیکی او را نمی پسندند و به همین دلیل از سرمربی پورتو انتقاد می نمایند. با این حال مارگا بازیکن ویژه ای است. او روز گذشته مقابل المپیاکوس بسیار موثر بود و به تیم یاری کرد.

* با این حساب آیا شانسی برای قرار دریافت مهدی طارمی در ترکیب اصلی در این فصل قائل هستید؟

- بله؛ معتقدم طارمی توانایی قرار دریافت در ترکیب اصلی را دارد ولی فعلاً سرمربی تیم به انتخاب های فصل گذشته خودش اعتقاد دارد. پورتو بازیکنان زیادی در خط حمله و هافبک دارد. به نظرم اگر طارمی یک بار در ترکیب اصلی به میدان برود می تواند صندلیش را تثبیت کند. کونسیسائو طارمی را دوست دارد و درباره او مثل بازیکن یک تیم عظیم صحبت می نماید. طارمی با هماهنگی بیشتر و استراتژی، در زمان مناسب نقش خود را در تیم ایفا می نماید.

مهدی طارمی در ملاقات پورتو مقابل ماریتیمو

* محتمل است طارمی در بازی بعد با حضور در ترکیب اصلی کارش را آغاز کند؟

- نظر شخصی ام این است که طارمی در بازی بعدی پورتو در خانه در لیگ پرتغال در ترکیب اصلی است. این بازیکن در دقایق کمی که به میدان رفته، خوب بازی نموده است و مربی تیم این را می داند. قرار دادن طارمی در ترکیب اصلی یک نوع مدیریت است ولی رقابت دشواری با مارگا، اوانیلسون و حتی تونی مارتینز اسپانیایی وجود خواهد داشت.

* به عنوان سئوال پایانی ممکن است طارمی در صورت تداوم نیمکت نشینی در تعطیلات زمستانی از پورتو جدا گردد؟

- خیر طارمی در پورتو می ماند و به تیم دیگری نمی رود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیمکت نشینی طارمی تعجب ندارد، ملی پوش ایرانی از پورتو جدا نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمکت نشینی طارمی تعجب ندارد، ملی پوش ایرانی از پورتو جدا نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید