هزینه کمرشکن سینمای تعطیل شده را باید جبران کنیم، از تیرماه با قدرت سینما را باز می کنم

به گزارش وبلاگ آمازون، محمد قاصد اشرفی درباره بازگشایی سینماها گفت: امیدوارم برای آغاز اکران 99 سینماها فیلم هایی انتخاب شوند که به درد پرده الان بخورند. سینمایی که بسته بوده باید سراغ فیلمی برود که مخاطب را راغب به آمدن به سالن کند.

هزینه کمرشکن سینمای تعطیل شده را باید جبران کنیم، از تیرماه با قدرت سینما را باز می کنم

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ آمازون، سینماهای کشور بالاخره پس از چندماه تعطیلی، قرار است از ابتدای تیرماه فعالیت مجدد خود را از سرگیرند. هرچند تکلیف فیلم های انتخابی و نحوه نمایش آنها و حتی سینماهای داوطلب معین نیست.

در این راستا محمدقاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران در مصاحبه با خبرگزاری وبلاگ آمازون اعلام کرد: من خیلی وقت است که معتقدم باید سینماها باز گردد؛ مگر اماکن و جاهای دیگر حتی مترو و اتوبوس راه نیفتاده؟ سینما که لااقل از اینگونه مکان ها خطرناک تر که نیست!

هزینه کمرشکن این روزهای سینما کمی جبران می گردد

وی اضافه نمود: سینمایی که قرار است با 50 درصد ظرفیت به کارش ادامه دهد، خب چرا فعالیتش را نباید از سر می گرفت؟ این نهایت ظرفیت است و شاید تنها چند فیلم پرفروش بتوانند همین جایگاه ها را نیز پر نمایند. پس باز شدنش به صرفه است.

اشرفی با اشاره به پروتکل های اعلامی برای اجرا در سالن های سینمایی گفت: اتفاقا انجام فاصله گذاری در سالن ها خیلی راحت تر است. سینما شرایط ایمنی دارد و خود مدیران سالن ها نیز حتما شرایط بهداشتی را رعایت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سینما در کنار کار فرهنگی اشتغالزایی خواهد نمود، یادآور شد: بالاخره فیلم ها باید بیایند و فروخته شوند تا هزینه کمرشکن این روزهای سینما نیز کمی جبران گردد.

حتما اکران فیلم های مفرح در اولویت باشد

اشرفی درباره فیلم های پیشنهادی برای شروع به کار سینما پس از چندماه گفت: تصمیم برای فیلم های منتخب اکران، احتمالا این هفته معین می گردد و خب امیدوارم فیلم هایی انتخاب شوند که به درد پرده الان سینما بخورند. سینمایی که بسته بوده باید سراغ فیلمی برود که مخاطب را راغب به آمدن به سالن کند.

مدیر سینما ماندانا اضافه نمود: پیشنهاد من این است حتما اکران فیلم های مفرح در اولویت باشد بلکه این فضا کمی آرام گردد و سینماها از این افسردگی خارج شوند. فیلمی باید باشد که حال مخاطب را خوب و شاد کند. ما نیز با قدرت از تیرماه سینما را باز خواهیم کرد.

رئیس انجمن سینماداران اینگونه نیز گفت: بعد از این آثار فیلم های دیگر و متنوع تری می توانند وارد اکران شوند تا مخاطب همه نوع فیلمی را روی پرده ببیند ولی استارت اکران 99 باید با آثار مفرح و کمدی باشد.

انتهای پیغام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "هزینه کمرشکن سینمای تعطیل شده را باید جبران کنیم، از تیرماه با قدرت سینما را باز می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه کمرشکن سینمای تعطیل شده را باید جبران کنیم، از تیرماه با قدرت سینما را باز می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید