پاک ترین و تمیز ترین دریاچه جهان کجاست؟ ، شفاف ترین آب را در نیوزلند پیدا می کنید

به گزارش وبلاگ آمازون، آب این دریاچه به قدری زلال و شفاف است که می توانید تا عمق 76 متر را ببینید. به زبان مائوری، دریاچه آبی به عنوان Rotomairewhenua شناخته می شود و برای قبیله محلی مائوری، مقدس است.

پاک ترین و تمیز ترین دریاچه جهان کجاست؟ ، شفاف ترین آب را در نیوزلند پیدا می کنید

برای رسیدن به این آب، ابتدا باید مقداری کوهنوردی کنید، و یک پیاده روی نیز خواهید داشت. یکی از دلایلی که این دریاچه بسیار پاک و تمیز باقی مانده است این است که بازدید کنندگان مجاز به ورود به دریاچه یا شنا در آن نیستند. بازدیدکنندگان از پارک می توانند به صورت شبانه روزی در کلبه های اطراف دریاچه اقامت کنند.

این دریاچه، تقریباً 1200 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با دریاچه ای که کمی بالاتر از آن و در پارک ملی 102 هزار هکتاری واقع است، تغذیه می شود. جدا از اینکه آب شیرین به طور مداوم به آن تزریق میشود، دریاچه فوقانی نیز بالاتر از سطح درختان موجود واقع شده است و بنابراین از ریزش برگ درختان و سایر شاخ و برگها عاری است.

هر از گاهی دریاچه کمی تیره و تار می شود، اما این اتفاق دمعمولاً بعد از بارندگی شدید است که باعث می شود زباله های آلی را درون آب ها بکشاند که خوشبختانه به دلیل جریان آب از بالا به پائین، آب دریاچه به زودی پاک می شود.

منبع: گردشبان

به "پاک ترین و تمیز ترین دریاچه جهان کجاست؟ ، شفاف ترین آب را در نیوزلند پیدا می کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک ترین و تمیز ترین دریاچه جهان کجاست؟ ، شفاف ترین آب را در نیوزلند پیدا می کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید