پیشنهاد ارائه خدمات سفر منفرد و هوشمند در پی شروع تردد بین استان ها

به گزارش وبلاگ آمازون، کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به دنبال شروع ترددهای بین استانی از ابتدای اردیبهشت ماه، ارائه خدمات سفر منفرد و هوشمند بر مبنای رعایت کامل پروتکل الزامات بهداشتی و حفظ سلامت هم وطنان را الگوی مناسبی برای پاسخگویی به شرایط موجود جامعه اعلام و از پیشنهاد این موضوع به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اطلاع داد.

پیشنهاد ارائه خدمات سفر منفرد و هوشمند در پی شروع تردد بین استان ها

به گزارش وبلاگ آمازون به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سومین جلسه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز گذشته به ریاست ولی تیموری معاون گردشگری کشور و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با حضور تمام نمایندگان دستگاه های عضو در محل معاونت گردشگری تشکیل شد.

در این نشست اعضا ضمن تشریح گزارشی از اقدامات اجرا شده؛ به آنالیز آخرین شرایط کسب وکارهای مرتبط با مأموریت کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی پرداخته و پیشنهاد هایی را برای طرح در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا آماده و ارائه کردند.

ولی تیموری معاون گردشگری کشور با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر شروع تردد بین استان ها از ابتدای اردیبهشت ماه و ضرورت توجه هوشمندانه به ابعاد مالی این بیماری به موازات رعایت کامل الزامات بهداشتی، اضافه کرد: تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و کاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراکز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده، به طور حتم به فرایند مدیریت بیماری کرونا در کشور یاری خواهد نمود.

او تأکید کرد: به هرحال فردی که برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است، باید خدمات استاندارد و تحت نظارتی را دریافت نماید.

تیموری درعین حال یادآور شد: مغفول ماندن آثار و تبعات مالی کرونا در شرایط خاص کشور، صدمات و لطمات به مراتب بیشتری از تبعات بهداشتی می تواند به دنبال داشته باشد.

دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیگیری های به عمل آمده در کمیته آنالیز آثار مالی بیماری کرونا برای حمایت از کسب وکارهای موضوع مأموریت کمیته، از نهایی شدن دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانکی و ابلاغ قریب الوقوع آن به دستگاه ها، ابلاغ پروتکل های بهداشتی مربوط به ارائه خدمات گردشگری منفرد و هوشمندانه به فعالان گردشگری، فراهم شدن بازدیدهای مجازی از بیش از شش هزار جاذبه مهم گردشگری، متوقف نشدن فعالیت های اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزشی گردشگری، درخواست وزارت گردشگری از مراجع ذی ربط برای بازبینی و تجدیدنظر در فهرست مراکز کسب وکار پرخطر و خارج شدن مراکز اقامتی دارای مجوز از وزارتخانه از فهرست مذکور و همچنین تشدید نظارت های تخصصی بر مراکز گردشگری همزمان با تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا برای شروع تردد بین استان ها اطلاع داد.

همچنین فهرست ده گانه ای از پیشنهاد ها کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در جلسه دیروز تهیه و برای تأیید و ارسال به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان رئیس کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نهاده شد.

در نشست کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مسئولین مرتبط به عنوان نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت آموزش وپرورش، نیروی انتظامی و پلیس اماکن عمومی ناجا، مرکز آنالیز های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت های تخصصی تابعه وزارت گردشگری حضور یافتند.

منبع: میراث آریا

به "پیشنهاد ارائه خدمات سفر منفرد و هوشمند در پی شروع تردد بین استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ارائه خدمات سفر منفرد و هوشمند در پی شروع تردد بین استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید