کاهش احساس غرور در میان آمریکایی ها رکورد زد

به گزارش وبلاگ آمازون، موسسه معتبر گالوپ در تازه ترین نظرسنجی خود گفت که احساس غرور آمریکایی ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و همچنین ناآرامی های اخیر به پایین ترین رقم طی سال های گذشته رسیده است

کاهش احساس غرور در میان آمریکایی ها رکورد زد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آمازون، بر اساس تازه ترین نتایج نظرسنجی، احساس غرور آمریکایی ها در پی همه گیری ویروس کرونا و ناآرامی های اجتماعی به دلیل قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی توسط افسر پلیس سفیدپوست، به پایین ترین میزان خود رسیده است.

این نظرسنجی که توسط موسسه گالوپ اجرا شده، نشان می دهد که 63 درصد از شهفرایندان آمریکایی همچنان در پاسخ به این سوال که آیا از آمریکایی بودن حس غرور می کنند گزینه به شدت زیاد یا خیلی زیاد را انتخاب کرده اند.

پایگاه هیل نوشته این آمار در مقایسه با سال گذشته 7 درصد افت داشته و پایین ترین آمار ثبت شده در 20 سال گذشته و از زمانی است که گالوپ مطرح کردن این سوال را در نظرسنجی های خود آغاز کرده است.

در این نظرسنجی 42 درصد از پاسخ دهندگان گزینه به شدت زیاد و 21 درصد دیگر خیلی زیا را انتخاب کرده اند. 15 درصد در پاسخ به سوال مذکور متوسط و 12 درصد دیگر گزینه اندکی را انتخاب کرده اند. 9 درصد از شرکت کنندگان هم گفته اند اصلاً از اینکه آمریکایی هستند احساس غرور نمی کنند.

تنها 20 درصد از پرسش شوندگان گفته اند که از مسیری که کشور در آن واقع شده است راضی هستند.

احساس غرور آمریکایی ها پس از حوادث یازده سپتامبر 2001 بالاترین میزان خود را تجربه کرد. در این سال 92 درصد آمریکایی ها گفتند که به شدت یا خیلی احساس غرور می کنند.

پس از آن سال، این آمار فرایند کاهشی پیدا کرد و طی 6 سال گذشته هر سال رکورد جدیدی را در کاهش ثبت کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاهش احساس غرور در میان آمریکایی ها رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش احساس غرور در میان آمریکایی ها رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید