کیارستمی و بیگانه در جشنواره هنگ کنگ

به گزارش وبلاگ آمازون، چهل و چهارمین جشنواره فیلم هنگ کنگ فهرستی از آثاری که قرار بود در این رویداد سینمایی به روی پرده بروند منتشر کرد.

کیارستمی و بیگانه در جشنواره هنگ کنگ

به گزارش وبلاگ آمازون، جشنواره بین المللی فیلم هنگ کنگ سال جاری قرار بود از تاریخ 24 مارس تا 6 آوریل (5 تا 18 فروردین) برگزار گردد که بنا بر اعلام مسئولان، این رویداد سینمایی به سبب شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و بنا بر این بود که در ماه اوت برگزار گردد اما موج جدید شیوع ویروس کرونا در نهایت مسئولان جشنواره را ناگزیر به لغو دوره چهل و چهارم این رویداد سینمایی کرد.

این رویداد سینمایی فهرستی از آثار پذیرفته شده در جشنواره را با هدف حمایت از این آثار سینمایی منتشر کرد اما هیچ از یک فیلم ها به دلیل لغو جشنواره، نمایش فیزیکی یا آنلاین نخواهند داشت و تنها هیات داوران جایزه فیپرشی (انجمن بین المللی منتقدان سینمایی) و جایزه فایربر به صورت آنلاین به داوری و انتخاب برندگان اقدام خواهند کرد.

سال جاری فیلم بیگانه به کارگردانی نادر ساعی ور در بخش رقابتی اصلی (رقابتی سینمای جوان) این رویداد سینمایی انتخاب شده بود . همچنین نسخه ترمیم شده از سه فیلم از ساخته عباس کیارستمی شامل بزرگداشت معلم، قضیه شکل اول، قضیه شکل دوم و دو راهکار برای یک مساله نیز قرار بود در بخش کلاسیک جشنواره هنگ کنگ به نمایش گذاشته گردد.

جشنواره فیلم کن، جشنواره جنوب از جنوب غربی (SXSW) آمریکا، ، جشنواره فیلم نیوپورت بیچ در ایالت کالیفرنیا، جشنواره فیلم مینیاپولیس/سن پل در ایالت مینه سوتای آمریکا، جشنواره روزهای فیلم در قبرس، جشنواره فیلم خاورمیانه در فلورانس ایتالیا و جشنواره فیلم لاس پالماس در کشور اسپانیا از جمله رویدادهایی هستند که در نهایت تصمیم به لغو برگزاری دوره سال 2020 خود به سبب بحران جهانی کرونا گرفتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کیارستمی و بیگانه در جشنواره هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیارستمی و بیگانه در جشنواره هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید