راهپیمایی 22بهمن به صورت نمادین برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ آمازون، تهران (پانا) - رئیس جمهوری در نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اطلاع داد که مراسم سال جاری 22 بهمن به صورت نمادین، خودرویی و موتوری برگزار خواهد شد که هم مراسم داشته باشیم و هم به گونه ای نباشد که مسئله ای برای مردم اتفاق بیافتد.

راهپیمایی 22بهمن به صورت نمادین برگزار می گردد

حسن روحانی در این نشست با بیان اینکه شرایط نسبتا مناسبی در کشور در زمینه کرونا وجود دارد، تاکید نمود: این به مفهوم و معنای ضعیف شدن مراعات پروتکل ها نیست. باید کماکان مراقبت کرد. هرجا که مردم همه مراعات کردند توانستیم کنترل کنیم اما هرگاه این مراعات مورد تردید نهاده شد، دچار مسائل زیادی شدیم.

رئیس جمهوری از همه مردم خواست در همه شرایط و از جمله در مراسم ایام عزاداری شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه(ع)، در کنار یک عمل مستحب عظیم، پروتکل های بهداشتی را نیز به عنوان یک واجب عظیم به طور دقیق رعایت نمایند. روحانی ادامه داد: اگر چه فوت حتی یک نفر به دلیل ابتلا به کرونا هم زیاد است، اما کاهش چشمگیر موارد فوتی و رسیدن آن به عدد 2 رقمی که نتیجه کوشش های کادر درمان و رعایت مطلوب دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم است، باعث خوشحالی و گواه این نکته است که رعایت نکات بهداشتی بیش از هر کس به نفع خود مردم است.

وی با بیان اینکه همه کسب و کارها، دستورالعمل ها را رعایت می نمایند و هر کدام از مشاغل رعایت ننمایند، با آن ها برخورد می گردد، گفت: در مسائل اداری هم این رعایت ها وجود دارد. در حوزه آموزش هم گرچه به آموزش جوانان و نوجوانان ما لطماتی وارد شده است اما به خاطر سلامت مردم، آموزش حضوری بسیار به صورت محدود انجام می گردد.

رئیس جمهوری تاکید نمود: درباره امور مذهبی و فرهنگی اما بحث وجود دارد. در این زمینه باید مراقبت کرد، بازگشایی ها در مسایل فرهنگی و مذهبی می تواند انجام گیرد بشرط اینکه صددرصد دستورالعمل های بهداشتی رعایت گردد. گزارشی هم در این جلسه ارائه شد که در بعضی از شهرها در امور و مراسم های مذهبی و تجمعات و سفرها، پروتکل ها اصلا رعایت نشده است.

روحانی با بیان اینکه باید در تردد درون و برون شهری و حضور در مراسم های خانوادگی و دورهمی ها خیلی مراقبت کرد، گفت: این لبه مرز است و باید مراقبت کنیم دچار موج جدید نشویم.

رئیس جمهوری با اشاره به نگرانی وزیر بهداشت از ورود به موج چهارم کرونا در اثر عدم رعایت پروتکل ها، گفت: این نگرانی به حق است. این ویروس در ایران ریشه کن نشده است. یک نگرانی این است که این ویروس جهش یافته است. این جهش ممکن است از داخل باشد یا کسی از خارج بیاورد. نمی توانیم بگوییم ما شرایطی جدا از تمام جهان داریم، ممکن است ما هم دچار مسائلی شویم که دیگر کشورها با آن روبرو هستند. شرایط زمستان و سرما و نیز آلودگی هوا و هوای نامساعد و وارونگی هوا، دیگر نگرانی ما هستند که به ویروس یاری می نمایند.

وی با بیان اینکه باید مجالس سوگواری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردد، توضیح داد: همه مردم و همه شهرها باید رعایت نمایند. توقع ما از مراکز مذهبی بیشتر است و باید رعایت کامل داشته باشند. امروز برای مراسم 22 بهمن هم تصمیم گرفته شد. به دلیل شرایطی که ما داریم با یک شرایط خاصی این مراسم باید برگزار گردد؛ مراسم 22 بهمن به صورت نمادین و موتوری و خودرویی برگزار می گردد که هم مراسم داشته باشیم و هم به گونه ای نباشد که مسئله ای برای مردم اتفاق بیافتد.

روحانی با بیان اینکه باید در چند مرحله دنبال واکسیناسیون باشیم، گفت: کوشش ما این است که در زمستان 99 بخشی از واکسیناسیون را انجام دهیم آن هم با اولویت کادر درمانی و افراد دارای شرایط پرخطر. واکسن کواکس که خریداری شده است ممکن است اواخر سال جاری و اوایل سال آینده به کشور وارد گردد. پاستور هم اسم واکسنی است که با همکاری یک کشور دیگر میسازیم که بهار سال آینده به دست مان می رسد. سعی ما این است که در زمستان سال جاری، بهار و تابستان سال آینده واکسیناسیون را انجام دهیم تا از این معظل عبور کنیم. اما دقت کرد که شروع واکسیناسیون و حتی واکسیناسیون سراسری به معنای برطرف کامل نگرانی ها نیست و باید تا زمان ریشه کن شدن بیماری، دستورالعمل های بهداشتی کماکان با قوت و به صورت کامل اجرا شوند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "راهپیمایی 22بهمن به صورت نمادین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی 22بهمن به صورت نمادین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید